KS Legionovia Legionowo

Maksymilian Dikof i Mateusz Popielarz na testach w Zagłębiu

Już w sobotę nasi młodzi piłkarze zakończą swoje testy w przyszłym rywalu Legionovii Legionowo w II lidze centralnej Zagłębiu Sosnowiec. Szesnastolatkowie Maksymilian Dikof i Mateusz Popielarz są mieszkańcami naszego miasta. Przed zawodnikami teraz trudny wybór, jak sami powiedzieli muszą skonsultować się z rodzicami o dalszej przyszłości albo zostaną w Legionovii albo przeprowadzą się do Sosnowca.  Oto wypowiedź naszych piłkarzy:

Bardzo fajna baza, super boiska, to już na starcie rzuciło nam się w oczy. Widać, że wszystko jest zadbane, a klub prowadzony profesjonalnie – zdradził Mateusz Popielarz. – W Legionovii nie mieliśmy szansy trenować z pierwszym zespołem. Tutaj zostaliśmy przywitani bardzo dobrze, super atmosfera w szatni, ciekawe treningi – dodał Dikof. 

– Trening był wymagający, doszedł do tego upał, więc dostaliśmy w kość. Widać różnicę pomiędzy piłką seniorską, a piłką juniorską. Jest szybsza gra, nie ma czasu na przyjęcie i zastanawianie się,trzeba grać szybko, bo inaczej szybko traci się piłkę – wspomniał Popielarz

Z Zagłębia Sosnowiec pochodzi jeden z najszybszych skrzydłowych II ligi wschodniej, Dawid Ryndak.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!