KS Legionovia Legionowo

Licencyjnej karuzeli ciąg dalszy

Legionovia jest już pewna gry w II lidze. Licencja została przyznana po odwołaniu i teraz pozostaję nam wzmacniać zespół tak by walczyć o najlepsze wyniki.

Nadal nie możemy być pewni tego, z kim będziemy rywalizować w nadchodzącym sezonie. Wydawałoby się, że piłkarska rywalizacja sportowa ma tu największe znaczenie, ale jak widać wszystko rozegra się przy stole zastawionym przez PZPN.

W dniu wczorajszym Komisja ds. Licencji Klubowych dokonała analizy wniosków licencyjnych  Klubów III ligi, które awansowały do II ligi. Komisja rozpatrzyła również wniosek Klubu RTS Widzew Łódź SA o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach II ligi w sezonie 2015/2016.

Decyzje komisji, co do tych klubów przedstawiamy poniżej:

Na Klub Polonia Bytom SA Komisja nałożyła nadzór infrastrukturalny, finansowy oraz nadzór z zakresu personelu i administracji. Jednocześnie na Klub nałożono sankcję w postaci zakazu transferów z jednoczesnym ograniczeniem wynagrodzenia nowozatrudnionych zawodników do wysokości 4.000 zł brutto średniomiesięcznie w okresie trwania kontraktu ze wszystkich tytułów w odniesieniu do każdego nowozatrudnionego zawodnika. Ponadto zobowiązano Klub Polonia Bytom SA do realizacji ugód zawartych z obecnymi i byłymi pracownikami, w tym piłkarzami i sztabem szkoleniowym, w terminach zawartych w tych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

Klub Radomiak Radom objęty został nadzorem Infrastrukturalnym.

Klub WKS Gryf Wejherowo objęty został nadzorem Infrastrukturalnym oraz ukarany sankcją regulaminową w postaci kary finansowej w wysokości 1.000 zł w związku z błędami w złożonej dokumentacji finansowej.

Olimpii Zambrów odmówiono przyznania Licencji ze względu na niedostarczenie wymaganych zapisami Podręcznika Licencyjnego dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów z zakresu personelu i administracji oraz z zakresu kryteriów sportowych.

Klub RTS Widzew Łódź SA nie otrzymał Licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach II ligi w sezonie 2015/2016 w związku z wydanym przez Sąd postanowieniem o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Klubu. Mając na uwadze, iż jednym z głównych i najważniejszych celów procesu licencyjnego jest ochrona wierzycieli oraz zabezpieczenie ciągłości rozgrywek, postanowienie Sądu o upadłości likwidacyjnej Klubu w sposób oczywisty wskazuje, iż Klub nie był w stanie zaspokoić swoich wierzycieli i stawia pod bardzo dużym znakiem zapytania dalsze istnienie Klubu, a co się z tym wiąże nie daje żadnej gwarancji, iż Klub będzie w stanie przystąpić do rozgrywek, co w konsekwencji może doprowadzić do destabilizacji II ligi tuż przed jej rozpoczęciem lub w trakcie.

Od powyższych decyzji Klubom przysługuje odwołanie na piśmie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.

Witamy Radomiaka, Polonię Bytom i Gryf Wejherowo. Te drużyny w barażach wywalczyły awans i po decyzji PZPN są już spokojne o możliwość gry w II lidze. Czekamy na skuteczne odwołanie Widzewa i Olimpii. Gdyby jednak nie przyniosło ono pozytywnego rezultatu w rozgrywkach zobaczymy Stal Rzeszów, która przegrała baraże z Olimpią. Za drużynę z Łodzi do tabeli może wrócić Kotwica Kołobrzeg, jako najwyżej notowany spadkowicz.

W niedługim czasie dojdzie też do rozstrzygnięcia sprawy licencji dla zespołu Nadwiślan Góra. PZPN nakazał Klubowi dostarczenie ugody z ZUS do dnia 22 czerwca. W kuluarach mówi się, że ugoda już jest zatwierdzona. Nikt jednak oficjalnie tego nie potwierdził.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!