KS Legionovia Legionowo

Zaległy mecz z drugą Legią. Zmniejszyć stratę do Sokoła

Już dziś legionowianie rozegrają ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. O godzinie 12:00 podopieczni Bartosza Tarachulskiego podejmą na Stadionie Miejskim w Legionowie drugi garnitur Legii Warszawa.

Runda jesienna dobiega końca. Legionowianie przed spotkaniem z warszawską Legią zajmują 3 miejsce w ligowej tabeli. Mają na swoim koncie 33 punkty i tracą jedynie punkty do drugiej Polonii Warszawa. Do lidera po ewentualnym zwycięstwie w niedzielnym meczu biało-żółto-czerwoni będą tracić jedynie pięć punktów. Trener Bartosz Tarachulski nie ukrywa, że dzisiaj czeka jego drużynę bardzo trudne spotkanie. Nie wiadomo jakim składem wyjdą rezerwy warszawskiej Legii. Możliwe, że zobaczymy na boisku w Legionowie paru znajomych z Ekstraklasy. Po ostatnim bardzo ważnym i wysokim zwycięstwie nad Zniczem Białą Piską 5:1 drużyna pokazała, że mimo straconej bramce kontaktowej dla przeciwnika, potrafią się przemóc i wygrać mecz.

Legia II Warszawa ma za sobą przeciętny sezon. Mimo zaciągu z pierwszego zespołu co teoretycznie powinno ich stawiać w roli lidera naszej ligi zajmują aktualnie 7 miejsce. Na te chwilę zdobyli 27 punktów. Ostatni swój mecz wygrali u siebie z Ruchem Wysokie Mazowieckie aż 4:0. W zespole Legii gra były zawodnik Legionovii Legionowo. Mowa oczywiście o Mateuszu Leleno, który reprezentował legionowskie barwy w sezonie 2017/2018. 20-letni pomocnik wystąpił w drużynie 12 razy z czego zdobył dwie bramki. Według bukmacherów to Legionovia jest faworytem tego spotkania.

Wypowiedź Trenera Bartosza Tarachulskiego przed niedzielnym spotkaniem:

„Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Ważne jest dla nas by zdobyć w tym ostatnim spotkaniu w tym roku 3 punkty. Wtedy ogólna ocena tej rundy nie będzie taka najgorsza z tego względu, że będziemy mieć 5 punktów straty do prowadzącego Sokoła Aleksandrów Łódzki. Mimo wszystko Legia jest dobrą drużyną. Niestety nie wiadomo w jakim składzie przyjadą. Często w rezerwach są zawodnicy z pierwszego zespołu, którzy na przykład wracają po kontuzji. W każdym razie wierze w swój zespół. Jeżeli zagramy na swoim poziomie tak jak w ostatnim meczu to powinniśmy wygrać te spotkanie.”

Już dziś o godzinie 12:00 legionowianie podejmą rezerwy Legii Warszawa. Serdecznie zapraszamy na Stadion Miejski w Legionowie przy ulicy Parkowej 27a. Pożegnaj Novię w tym roku!

Facebook
Twitter
LinkedIn