KS Legionovia Legionowo

Transferowy rozmach

Już oficjalnie możemy przekazać Wam kolejne informacje o wzmocnieniach naszej drużyny. Transfery definitywne i wypożyczenia mają zapewnić realizację założonego celu. Poniżej znajdziecie informacje o nowych nabytkach Legionovii:

Wypożyczenia

Mateusz Kochalski, 17-letni bramkarz, dotychczas reprezentował barwy Legii Warszawa. Wychowanek BKS-u Lublin. W minionym sezonie i jesiennej rundzie tego sezonu wystąpił łącznie w 8 spotkaniach. Tylko w dwóch Legia musiał uznać wyższość rywala. W pozostałych spotkaniach młodzieżowiec sprawował się bardzo dobrze, a jego interwencje pozwalały na spokojną grę całego zespołu.

Bartosz Kowalczyk–bramkarz Odry Opole, po tym jak nie udało mu się przebić do pierwszego składu, klub zezwolił na wypożyczenie. Urodzony w Warszawie golkiper dotychczas reprezentował barwy Okęcia, Agrykoli i Ursusa Warszawa, Liverpool FC Foundation College, FC Florida, City of Liverpool FC.

Mateusz Leleno – kolejnych zawodnik stołecznego klubu. 19 – latek po powrocie z wypożyczenie do Puszczy Niepołomice, będzie reprezentował nasze barwy. Choć wypożyczenie do I-ligowego zespołu planowane było na rok, to brak występów w pierwszym zespole spowodował, że utalentowany młody pomocnik wrócił na Łazienkowską i chcę zapewnić sobie miejsce w naszej drużynie.

Transfer definitywny

Eryk Więdłocha – do tej pory zawodnik Legii Warszawa. Występował w drugiej drużynie, która rywalizowała na niższym poziomie niż Legionovia. 20 – letni pomocnik w tym sezonie rozegrał 10 spotkań w barwach stołecznego klubu. Dobra postawa zaowocowała zainteresowaniem drużyn z wyższej ligi. Tak trafił na Parkową.

Michal Skwarczek to 23-letni defensywny pomocnik z Czech. Wychowanek Fk Jablonec. Wypożyczany do szeregu czeskich drużyn, ostatecznie mając na uwadze dalszy rozwój zdecydował się na wyjazd do Polski, opuszczając klub TJ Valasske Mezirici. Legionovia jest pierwszym wyborem, a podczas testów przekonał do siebie sztab szkoleniowy.

Kuśmierek Gracjan, 19-letni pomocnik urodzony w Gryficach. Zaliczył występy w juniorskiej i drugiej drużynie Pogoni Szczecin. Ostatnio wypożyczony do Rakowa. Częstochowa nie była szczęśliwym wyborem. Ostatecznie zdecydował się grać w Legionovii.

Janković Luka – 22-letni środkowy pomocnik serbskiego pochodzenia. Urodzony w Belgradzie zawodnik reprezentował ostatnio barwy Dynamo Pancewo. Od sezonu 2014/2015 zaliczył 36 występów w rozgrywkach Prvej Ligi. Zdobył w nich 2 bramki.

Wszystkim piłkarzom życzymy udanych występów i jak najwięcej sukcesów przy Parkowej i podczas wyjazdowych rywalizacji. 

Facebook
Twitter
LinkedIn