KS Legionovia Legionowo

„S” jak Skuteczność

Skuteczność, to element, którego ewidentnie zabrakło w dzisiejszym spotkaniu. Zagraliśmy słabo i choć w wielu sytuacjach potrafiliśmy dominować, to jednak o zdobyciu bramki nie mogło być mowy.  

Legionovia rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia. Widać było, że piłkarze z Parkowej chcą szybko wyjść na prowadzenie. Piłka po strzałach trafiał Abo w słupek albo w poprzeczkę. Rywal nastawił się na skuteczną obronę, która nie ustrzegła się błędów. Już w 10. minucie przed szansą stanął „Kwiatek”, który niestety nie zdołał wykorzystać jedenastki podyktowanej przez arbitra. Golkiper gości doskonale odczytał zamiary Mateusza i skutecznie wybronił strzał naszego zawodnika. Rywale zamknięci w strefie obronnej szukali szansy w kontrach. Jedna z nich skończyła się wywalczeniem rzutu rożnego, po którym padła jedyna w tym meczu bramka. Był to moment przełomowy, bo Legionovia po stracie gola nie mogła się odnaleźć. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie mimo przeprowadzenie podwójnej zmiany w przerwie, obraz gry nie uległ zmianie. Rywal, mimo, iż grał słabo, to i tak wyglądał lepiej niż nasza jedenastka. Ciężko też zgodzić się z werdyktami zespołu sędziowskiego. Za kwestionowanie wątpliwych decyzji arbitra głównego Trener Jabłoński został odesłany na trybuny. Piłkarze z Kluczborka mieli swoje szanse na podwyższenie wyniku. Najważniejszą z nich był rzut karny, jaki sędzia podyktował za zagranie ręką w polu karny. Tym razem bezbłędnie między słupkami zachował się Pusek i uratował zespół przed wyższa porażką. Ostatnie minuty gry to widoczna przewaga biało-żółto-czerwonych. Niestety tym razem nie udało się w końcówce doprowadzić do wyrównania. 3 punkty, tak ważne w kontekście kolejnych rywalizacji ostatecznie wyjechały do Kluczborka.

Drużyna prowadzona przez Łukasza Ganowicza przerwała dobrą serię Legionovii. To pierwsza porażka od 6 kolejek. Tym bardziej bolesna, że z drużyną, która dziś nie zagrała rewelacyjnej piłki.

KS Legionovia KZB Legionowo 0:1 MKS Kluczbork

KS Legionovia KZB Legionowo: Pusek, Goliński, Zając, Wojcinowicz, Trzmiel, Lukava, Zaklika, Kowalczyk, Koziara, Rybkiewicz, Kwiatkowski
Rezerwowi: Stefaniak, Jajko, Mazurek, Kłak, Kutarba, Wilanowski, Mazlum

MKS Kluczbork: Majchrowski, Skoczylas, Gierak, Brodziński, Nitkiewicz, Kościelniak, Deja, Nakrosius, Baraniak, Fedota, Wolny. 
Rezerwowi: Garncarek, Glanowski, Nykiel, Bodziony, Reisch, Warchoł, Kubiak

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!