KS Legionovia Legionowo

Porażka na pożegnanie z Parkową. Znicz lepszy od „Novii”

Legionovia Legionowo przegrała swój ostatni mecz w tym sezonie przy Parkowej 0:2. Legionowianie po tej porażce spadli na ostatnie miejsce w 2 lidze. Ostatnia dotychczas Gwardia Koszalin zremisowała swój mecz ze Stalą Stalową Wolą 3:3 dzięki temu zepchnęła naszą drużynę na ostatnią pozycje w tabeli.

Pierwsza odsłona rozpoczęła się niemrawo. Podobnie jak podczas meczu z Garbarnią Kraków zawodnikom doskwierał rzęsisty deszcz. Widać było, że również pogoda w Legionowie nie była szczęśliwa z obecnego sezonu. Pierwsza bramka padła w 35. minucie spotkania gdzie piłkę do siatki wpakował po zamieszaniu w polu karnym Karol Podliński. Niestety Mateusz Kochalski w tej sytuacji nie miał najmniejszych szans i musiał wyjść piłkę z siatki. Po tym trafieniu piłkarze Znicza cofnęli się do defensywy szukając swoich szans na kontrataki. W pierwszej części spotkania ich nie znaleźli. Arbiter przy stanie 1:0 zaprosił piłkarzy do szatni.

Drugie 45 minut zaczęło się tradycyjnie od próby odrabiania strat przez Legionovię. Było wiele okazji na zdobycie wyrównującej bramki, lecz niestety żadna z nich nie została wykorzystana. Gdy oglądało się te nieudane akcje legionowskiej drużyny, na myśl przychodziło tylko jedno piłkarskie przysłowie – „Niewykorzystane sytuacje, lubią się mścić” – tak było i w tym przypadku. Piłka wyrzucona z autu trafiła pod nogi zawodnika Znicza. Piłka następnie trafiła pod nogi Pawła Tarnowskiego, który podwyższył prowadzenie dla swojej drużyny. W powtórce widać było, że początkowy strzelec, jaki podawali media, czyli Marcin Smoliński nie dotknął futbolówki, gdy ta turlała się do bramki. Wynik do końca spotkania się nie zmienił. Mecz zakończył się rezultatem 2:0.

Ostatnie spotkanie w tym sezonie Legionovia rozegra na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Mecz został zaplanowany na pierwszy dzień czerwca na godzinę 18:00.

Legionovia Legionowo – Znicz Pruszków 0:2 (0:1)

Karol Podliński, Paweł Tarnowski.

Legionovia: Mateusz Kochalski – Mikołaj Grzelak, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanić (21′ Tomasz Wojcinowicz), Konrad Trzmiel – Mateusz Leleno, Konrad Zaklika, Luka Janković (46′ Patryk Koziara), Wojciech Szumilas, Eryk Więdłocha (59′ Przemysław Rybkiewicz) – Mario Vasilij (8′ Grzegorz Mazurek).

Facebook
Twitter
LinkedIn