KS Legionovia Legionowo

Podbite Katowice

Rozwój Katowice to kolejny zespół, który w tej rundzie musiał uznać wyższość Legionovii. Bramki zdobyte przez Kwiatkowskiego i Mazurka zapewniły nam zwycięstwo, a karny obroniony przez Puska pozwolił zachować czyste konto.

Od samego początku Legionovia dominowała i wykorzystywała błędy rywali. Gospodarze próbowali powalczyć i zagrozić bramce naszej drużyny, ale dziś między słupkami swoje grał Pusek. Pierwsza połowa, choć zakończyła się bezbramkowym remisem zwiastowała emocje w drugiej odsłonie. Martwi nas kontuzja, jakiej doznał Mikołaj Grzelak i czekamy na informacje na temat stanu jego zdrowia.

W drugiej połowie rywale nieco przycisnęli, ale czujni defensorzy Novii nie dopuścili do utraty bramki. Z naszej strony Ataki stawały się coraz śmielsze i coraz bardziej skuteczne. Wynik w tym spotkaniu otworzył Kwiatkowski. Przełamał strzelecką niemoc naszej drużyny w tym spotkaniu i mogliśmy cieszyć się prowadzeniem. Ta bramka dodała naszej drużynie jeszcze więcej energii o walkę o kolejne bramkowe zdobycze. Wynik tego spotkania ustalił Mazurek, który doskonale zachował się przed bramką rywala wykorzystując błąd defensywy Rozwoju. Gospodarze mieli szansę na honorowego gola, kiedy sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę, ku uciesze całej drużyny, skutecznie wybronił Pusek.

Nadrobiliśmy w ten sposób zaległe spotkanie. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu dało nam awans na 7. pozycję w tabeli. Jest to także piąte spotkanie z rzędu bez porażki.

Poniżej możecie zapoznać się z wypowiedziami szkoleniowców po dzisiejszym meczu:

Trener Mirosław Jabłoński: Nabraliśmy dużej pewności siebie

Trener Marek Koniarek: Rozdajemy przeciwnikom prezenty 

Rozwój Katowice 0:2 KS Legionovia KZB Legionowo

Rozwój Katowice: Soliński, Szeliga, Łączek, Płonka, Gałecki, Jaroszek, Marchewka, Kowalski, Barwiński, Mońka, Paszek, 
Rezerwa: Golik, Tabiś, Bętkowski, Kamiński, Lazar, Szołtys, Żak.

KS Legionovia KZB Legionovia: Pusek,Wojcinowicz, Zając, Goliński, Mazurek, Kwiatkowski, Rybkiewicz, Grzelak, Kłak, Zaklika, Żebrowski, 
Rezerwa: Stefaniak, Kutarba, Jajko, Lukava, Kowalczyk, Trzemiel.

Facebook
Twitter
LinkedIn