KS Legionovia Legionowo

Po pierwsze zwycięstwo! Legionovia pojedzie do Rybnika

W sobotę legionowianie wyjadą do Rybnika by rozegrać spotkanie 26. kolejki z tamtejszym ROW-em. Dla podopiecznych Roberta Pevnika będzie to idealna okazja by wygrać swoje pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej. Niestety sytuacja naszej drużyny nie przedstawia się dobrze.

Legionovia zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Mają cztery punkty straty do bezpiecznego 14 miejsca, które aktualnie zajmuje Wisła Puławy. Zespół w swoich wcześniejszych spotkaniach nie zachwycał. Odniósł dwie porażki z Radomiakiem 2:4 oraz z Rozwojem Katowice 1:2. Podzielił się również punktami z Wisłą Puławy 1:1 i GKS-em Bełchatów 2:2. Ostatni mecz, a raczej druga połowa tego spotkania napawała optymizmem przed wyjazdem do Rybnika. W Legionovii widać było chęć do gry i na tą właśnie grę patrzyło się z przyjemnością. Mimo ostatniego miejsca w tabeli drużyna ma bardzo duże szanse by się utrzymać. Co prawda nie możemy liczyć sami na siebie. Zespoły nad nami muszą przegrywać swoje spotkania by jak najszybciej wydostać się z czerwonej strefy.

Gospodarze tego meczu, czyli ROW Rybnik zajmuje aktualnie 12 miejsce w ligowej tabeli. Ma na swoim koncie 28 punktów. Drużyna od rozpoczęcia ligowych zmagań przegrała 3 spotkania wygrywając dwa. Oddali punkty z Radomiakiem Radom 1:2, Siarką Tarnobrzeg 2:3 i ostatnio z Rozwojem Katowice 1:2. Komplet punktów zainkasowali z Garbarnią Kraków 3:1 oraz z Wartą Poznań 1:0. Podopieczni Marka Koniarka zajmują jak na razie bezpieczną pozycję w 2 lidze. Mimo wszystko drużyna musi również uważać na to by nie spaść do strefy spadkowej. Najlepszym strzelcem drużyny jest aktualnie Sebastian Musiolik, który w barwach swojej drużyny trafił do siatki rywali 7 razy.

Kibice z Legionowa nie mogą patrzeć optymistycznie na poczynania swojej drużyny. Ostatni mecz może być zalążkiem dobrej gry naszego zespołu. Trzeba wierzyć i ufać trenerowi Pevnikowi, że zespół utrzyma się w 2 lidze. Powodzenia Panowie!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!