KS Legionovia Legionowo

KS Legionovia

VS

Lechia Tomaszów Maz.

Marcin Burkhardt zawodnikiem Legionovii!

Legionovia Legionowo zyskała kolejnego doświadczonego zawodnika! Jest nim Marcin Burkhardt, który od nowego sezonu założy barwy legionowskiego klubu.

34-letni pomocnik najbardziej znany jest z występów w warszawskiej Legii z którą w sezonie 2005/06 zdobył Mistrzostwo Polski. Sam zawodnik jest wychowankiem Olimpii Poznań. Swoją karierę seniorską rozpoczął w Amice Wronki gdzie z rezerw przebił się do pierwszego zespołu tego klubu.

Następnie przyszedł czas na Legię Warszawa z którą jak wspomnieliśmy zdobył mistrzostwo i raz Puchar Polski. Po tej przygodzie przeniósł się do Szwedzkiego IFK Norrkoping gdzie spędził dwa sezony. Potem przyszedł czas na ukraiński Metalist Charków.

Po rundzie jesiennej w tym klubie wrócił do Polski gdzie przez trzy sezony reprezentował barwy Jagiellonii Białystok. Z tym zespołem pomocnik zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Po tych sukcesach wyjechał do Azerbejdżanu gdzie grał w Simurq Zaqatala. Potem znów wrócił do ojczyzny gdzie rozgrywał mecze w Miedzi Legnica.

Następnie występował dwa sezony w bułgarskim Czerno More Warna zdobywając Puchar Bułgarii. Dwa lata temu grał w norweskim Ullensaker/Kisa IL. Potem reprezentował barwy Pogoni Siedlce. Ostatni jego klub to Motor Lublin w którym wystąpił 14 razy i zdobył 2 bramki.

Witamy w zespole Marcin!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!