KS Legionovia Legionowo

Karuzela licencyjna

W piątkowe popołudnie Komisja ds. Licencji Klubowych rozpoczęła proces informowania o decyzjach w sprawie wniosków licencyjnych. Komunikat, jaki dotarł do naszego klubu, nie był tym, jaki wszyscy chcieliśmy przeczytać.

Komisja odmówiła przyznania licencji na grę w rozgrywkach II ligi w sezonie 2015/2016 naszemu klubowi. Tak jak to miało miejsce w zeszłym sezonie, pojawiły się zarzutu dotyczące naruszenia kryterium infrastrukturalnego i finansowego.

Tym razem większość z nich szybko zostanie wyeliminowana.

Na odwołanie od tej decyzji mamy 5 dni.

Komisja postawiła pod wątpliwość kilka kwestii:

1. Niebezpieczne wyjście ewakuacyjne z sektora gości.  

Nasz komentarz: W zeszłym roku było idealne, tym razem jest ono niebezpieczne dla osób, które mogą brać udział w ewentualnej ewakuacji. Dość dziwna sytuacja.
Odpowiedź Zarządu na taki zarzut: Nie będziemy się spierać, infrastruktura jest jaka jest. W ciągu dwóch dni dokonamy przebudowy i usuniemy stopień, który jest sporną konstrukcją, dokonamy również przedłużenia bramki ewakuacyjnej.

2.  Brak pulpitu dla mediów. 

Nasz komentarz: W zeszłym roku były! Przez cały sezon były! A teraz już nie ma? Pewnie reporterzy zabrali ze sobą do domów?! Szaleństwo!
Odpowiedź Zarządu: Na terenie stadionu znajdują się 4 oszklone stanowiska reporterskie na wieży, dodatkowe stanowiska na wierzy i trybunie krytej do ustawienia kamer, są też pulpity z doprowadzanym zasilaniem na trybunie przeznaczonej dla mediów. Chcemy jednak nadmienić, że zostanie wykonanych kilka dodatkowych pulpitów. Mamy nadzieję, że te udogodnienia zwiększą zainteresowanie mediów naszym klubem.

3. Brak budki (zadaszenia) dla sędziego technicznego.

Nasz komentarz: Faktycznie, nie ma?! My się zatem pytamy, czym jest konstrukcja, która znajduje się pomiędzy ławkami rezerwowymi drużyn gospodarzy i gości? Budką dla ptaków??
Odpowiedź Zarządu: Aby jasno sprecyzować i wskazać miejsce określane budką dla sędziego technicznego, istniejąca konstrukcja zostanie dodatkowo oznakowana drukowanymi literami, napisem: SĘDZIA TECHNICZNY

4. Zarzut finansowy : Brak bilansu finansowego

Tego nie komentujemy.
Odpowiedź Zarządu: Faktycznie bilans ten nie został przekazany. Będzie on najpierw przedstawiany na Walnym Zgromadzeniu. Dopiero wtedy będziemy mogli przekazać go do wydziału licencji. Podobna sytuacja miała miejsce w zeszłym roku.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!