KS Legionovia Legionowo

Hokejowa porażka w Skierniewicach. Unia – Legionovia 5:3

W 27. kolejce III ligi Legionovia poległa w Skierniewicach z tamtejszą Unią. Na tablicy wyników hokejowy rezultat 5:3 dla gospodarzy.

Podopieczni trenera Pirosa przystępowali do sobotniej potyczki bez 3 podstawowych graczy: Karola Barańskiego, Bartosza Mroczka i Dariusza Zjawińskiego.

Unia zaczęła spotkanie od mocnego uderzenia. Już pierwsza akcja meczu przyniosła bramkę dla gospodarzy. Strzelcem gola Piotr Kłąb. Kilka chwil później legionowianie próbowali błyskawicznie odpowiedzieć trafieniem wyrównującym, lecz piłka minimalnie przeleciała obok słupka po uderzeniu Jacka Lewandowskiego. W 24. minucie było już jednak 2:0 dla ekipy trenera Smalca po uderzeniu Pawła Czarneckiego. Novia jeszcze w pierwszej połowie zdołała znaleźć drogę do siatki po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Patryka Koziarę. Do przerwy 2:1.

Bramka kontaktowa zdobyta przez kapitana biało-żółto-czerwonych pozwalała mieć nadzieję, że po zmianie stron to Legionovia ruszy do ataku i poszuka gola wyrównującego. Początek II części gry to jednak prawdziwy popis w wykonaniu Unii. W odstępie kilku minut Dawid Dzięgielewski dwukrotnie pokonał Jana Krzywańskiego. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się także Mateusz Stępień, co oznaczało wynik 5:1 dla skierniewiczan. Nasi ulubieńcy byli już zatem „na deskach”. To do Legionovii należało jednak ostatnie słowo w tym pojedynku. W 78. minucie sygnał do odrabiania strat dał Andrzej Trubeha. Pięć minut później kolejne trafienie za sprawą Marcina Kluski. Do ostatniego gwizdka pozostawało jeszcze mniej więcej 10 minut. Stuprocentową sytuację do zdobycia bramki kontaktowej miał Dawid Papazjan, lecz niestety nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Wynik nie uległ zmianie i mimo wszystko to Unia odniosła zasłużone zwycięstwo.

Taki urok piłki nożnej – mecze takie jak ten sobotni też się zdarzają. Trzeba teraz wyciągnąć wnioski, zewrzeć szeregi i grać dalej, bo do końca rozgrywek pozostało jeszcze 9 kolejek. Novia wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 49 punktów na koncie. Strata do liderów z Grodziska Mazowieckiego zwiększyła się jednak do 13 oczek. Najbliższe wyzwanie natomiast to starcie z rezerwami Jagiellonii Białystok w sobotę 8 maja w Legionowie. Pierwszy gwizdek o godz. 12:00. #NoviaDawaj

Unia Skierniewice – Legionovia Legionowo 5:3 (2:1)

Bramki: P. Kłąb (1′), P. Czarnecki (24′), D. Dzięgielewski (48′, 53′), M. Stępień (66′) – P. Koziara (35′ – k), A. Trubeha (78′), M. Kluska (83′)

Unia: Brudnicki – Łojszczyk (75′ Wilanowski), Czarnecki, Stępień, Pieńkowski (88′ Kudriawcew), Makuch (68′ Waśniowski), Kowalczyk, Dudziński, Kłąb (68′ Berłowski), Karasek, Dzięgielewski (75′ Jasiński). Trener: Rafał Smalec.

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski (60′ Turkowski), Bujak, Choroś, Karabin (60′ Worach), Lewandowski (50′ Papazjan), Koziara, Dobrogost (65′ Witecki), Bajdur, Kluska, Trubeha. Trener: Michał Piros.

Żółte kartki: Łojszczyk – Karabin, Worach.

Sędzia: Dawid Wiśniewski (Olsztyn).

Facebook
Twitter
LinkedIn