KS Legionovia Legionowo

KS Legionovia

VS

Lechia Tomaszów Maz.

Ambicja, walka, zaangażowanie. Niesamowity mecz przy Parkowej!

Legionovia Legionowo wygrała z Olimpią Zambrów 3:2 mimo, że na początku spotkania przegrywała 0:2. Lider wciąż w Legionowie!

Mecz rozpoczął się lepiej dla Olimpii, która już w w 18. minucie zdobyła bramkę. Rzut karny dla gości z Zambrowa zdobył Łukasz Grzybowski. Legionowianie próbowali wyrównać, lecz skutecznie grająca obrona gości nie pozwalała na wykończenie akcji. Legionovia grała, a Zambrów strzelał. Tak w skrócie można opisać te część meczu. W 30. minucie Olimpia podwyższyła prowadzenie po bramce Michała Zarembskiego. Mimo wszystko udało się zdobyć bramkę kontaktową w ostatniej minucie pierwszej odsłony. Dobrym strzałem popisał się wtedy niezawodny Eryk Więdłocha. Po pierwszej połowie Legionovia przegrywała już tylko 1:2.

Finalna odsłona zaczęła się mocnymi atakami Novii. Mimo wszystko arbiter nie oszczędzał zawodników w tym meczu. Po wielu decyzjach trójki sędziowskiej wdały się emocje w jednej jak i w drugiej drużynie. Mimo wszystko najbardziej ucierpieli gospodarze.. dokładniej mówiąc jedynie oni. Arbiter po dyskusji słownej ukarał Karola Podlińskiego czerwoną kartką, a następnie wyrzucił trenera Marcina Sasala na trybuny. Wszystko zapowiadało na porażkę w tym meczu i utratę lidera.

Legionowianie jednak pokazali hart ducha i zaangażowanie nie mówiąc już o ambicji. Bramkę wyrównującą zdobył w 79. minucie Patryk Paczuk. Lider po tym remisie był pewny, lecz zawodnicy nie mieli zamiaru trafić punktów. W 82. minucie sędzia główny podyktował rzut karny dla Legionovii. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Piotr Krawczyk. Zawodnik pewnym strzałem pokonał bramkarza i zdobył swoją 15 bramkę w ligowych rozgrywkach! Legionovia wygrała emocjonujące spotkanie 3:2!

Następny mecz Legionovia rozegra na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00.

Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 3:2 (0:2)

Bramki: Eryk Więdłocha, Patryk Paczuk, Piotr Krawczyk.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Jakub Kabala (70′ Patryk Paczuk), Rafał Zembrowski, Konrad Zaklika, Eryk Więdłocha (90′ Kacper Górski), Karol Podliński, Patryk Koziara, Luka Janković, Piotr Krawczyk (86′ Kamil Wolski), Kacper Będzieszak, Daniel Choroś.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!