KS Legionovia Legionowo

Dariusz Ziąbski: Akademia i zespoły seniorów są jednym wspólnym ciałem

Wywiad z Prezesem Legionovii, byłym zawodnikiem biało-żółto-czerwonych, a zarazem trenerem rocznika 2008 Dariuszem Ziąbskim. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Jak długo trener pracuje w piłce nożnej?

Jako trener od 30 lat.

Jak Pana zdaniem zawodnik powinien wspierać klub, trener oraz rodzic?

Klub musi stworzyć warunki do treningu. Rodzic wspierać mentalnie i logistycznie oraz nie próbować być trenerem. Trener przekazać wszystkie tajniki gry w piłkę aby zawodnik rozwijał się najlepiej w danym okresie swojego rozwoju.

Co według Pana jest najważniejsze w rozwoju młodego zawodnika?

Najważniejsze jest pasja i zaangażowanie w to co się robi codziennie. Przede wszystkim szkoła, odpowiednie jedzenie, trening i wypoczynek.

Aktualnie jest Pan również prezesem klubu oraz byłym piłkarzem Legionovii. Jest to na pewno duży plas dla szkolących się u Pana zawodników.

Wszyscy moi zawodnicy otrzymują wiedzę, którą posiadam jako zawodnik oraz trener. Staram się im to przekazać. Największym zadowoleniem jest jak po jakimś czasie to wykonują. Nie wszyscy chcą z tego skorzystać.

Jak wygląda współpraca z Akademią Legionovii Legionowo?

Akademia i zespoły seniorów są jednym wspólnym ciałem. Na pewno dla młodych adeptów zawodnicy z seniorskich zespołów są przykładem i za pewne będą chcieli byś na ich miejscu w przyszłości. Poszczególni trenerzy dają szansę w treningach czy meczach naszym wyróżniającym się zawodnikom. Powinno to mobilizować do pracy aby pozostali dostali taką szansę.

Co powiedziałby Pan rodzicom, którzy uczestniczą w rozwoju młodego piłkarza?

Rodzic musi być dobrą duszą dla swojego dziecka. Chwalić po sukcesach, ale też wspierać przy niepowodzeniach. Wtedy zawodnik potrzebuje najbardziej wsparcia.

Co doradziłby Pan zawodnikom, których Pan szkoli by jak najlepiej się rozwijali?

Praca, praca i do tego pokory. Wtedy jest duża szansa, że kiedyś osiągną ten sukces. Ci co teraz teraz nie osiągną będą mile wspominać spędzony czas kiedy trenowali w naszym klubie. Tym co się powiedzie będą wspominać, że trenowali z owym zawodnikiem.

Dziękuje bardzo i życzę dalszych sukcesów!

Również dziękuje.

Facebook
Twitter
LinkedIn