KS Legionovia Legionowo

Była zawodniczka Legionovii rocznika 2004 w kadrze Reprezentacji Polski U15!

Niegdyś reprezentowała barwy rocznika 2004 pod wodzą Pawła Wasiaka. 22 marca dostała powołanie na konsultacje do Reprezentacji Polski U15! Mowa oczywiście o Marice Kuczyńskiej, byłej zawodniczce Legionovii Legionowo, a aktualnie MUKS Pragi Warszawa.

Marika reprezentowała barwy legionowskiej młodzieżówki w latach 2012 – 2015. Młoda utalentowana zawodniczka od dłuższego czasu wyróżniała się na boiskach dziewczęcej ligi piłki nożnej. Powołanie było zaledwie kwestią czasu. Pragniemy zaznaczyć, że Kuczyńska urodziła się w 2004 i powołanie do starszego o rok rocznika jest jeszcze większym sukcesem! Były trener Mariki i aktualny szkoleniowiec rocznika 2004, Paweł Wasiak wypowiada się w samych superlatywach na temat owej piłkarki.

Twierdzi, że zawodniczka jest doskonała technicznie oraz była skoncentrowana na każdych treningach oraz meczach. Grała na wszystkich pozycjach oprócz obrony. Jedynie na treningach dostawała wycisk od swoich kolegów z drużyny, ponieważ chłopcy zwyczajnie ją przepychali. Mimo to, Marika osiągnęła niebywały sukces dostając powołanie na konsultacje do kadry narodowej U15! Zawodniczkę również trenował niegdyś były bramkarz legionowskiej drużyny, Paweł Błesznowski.

Poprosiliśmy o wypowiedź trenera Wasiaka na temat owego powołania:

– „Ostatnio na jednej z konferencji trenerskich spotkałem się z takim stwierdzeniem: „Po co tracić czas na szkolenie dziewczynek w klubach piłkarskich, gdzie nie ma sekcji żeńskiej?” A no właśnie dlatego! Dla takich chwil. Ogromnie się cieszę z powołania i z tego, że mogłem uczyć Marikę w tzw. „złotym wieku”. Gratulacje Marika.” – komentuje szkoleniowiec Legionovii 2004.

Pragniemy z całego serca pogratulować naszej byłej podopiecznej tego niebywałego sukcesu! Mamy nadzieje, że w przyszłości zobaczymy Marikę w dorosłej reprezentacji z orłem na piersi! Jeszcze raz gratulacje i powodzenia!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!