KS Legionovia Legionowo

Akademia Legionovii: W pogoni za marzeniami. Reprezentował „Novie” – dziś kadrę Polski 6-osobowej

Były zawodnik Akademii Legionovii Legionowo, NGA oraz bramkarz pierwszej drużyny legionowskiego zespołu, Tomasz Warszawski pojawił się w szerokiej kadrze konsultacyjnej do Reprezentacji Polski sześcioosobowej.

Warszawski zaczął swoją przygodę w Legionovii latem 2015 roku. Zawodnik, który występuje na pozycji bramkarza w każdym meczu pokazywał swoją klasę i nieprzeciętne umiejętności. Jako golkiper legionowskiej młodzieżówki występował w roczniku 2000 pod okiem Arkadiusza Szulca oraz trenera NGA Łukasza Zwolińskiego. Tomek powoli piął się w górę, a jego umiejętności były coraz większe.

Po wspaniałych występach w młodzieżówce przyszedł czas na karierę seniorską i tu zaczęły się schody. Zawodnik pomimo swoich nadzwyczajnych umiejętności miał jedną jedyną wadę – wzrost. Niestety to przeszkodziło „Wawie” w dalszej karierze bramkarskiej jako zawodnik piłki nożnej jedenastoosobowej z której siłą rzeczy musiał zrezygnować.

Pomimo trudności Tomek nawet nie myślał by zakończyć swoją przygodę z piłką. Przeniósł się na inny rodzaj footballu – futsal. Dziś w 1 lidze (drugi poziom rozgrywkowy) reprezentuje barwy zespołu AZS Uniwersytet Warszawski. Gra również w piłce nożnej sześcioosobowej w rozgrywkach Playareny reprezentując drużynę Ganador Warszawa. Jest również trenerem w bramkarskiej szkółce Novia Gooalkeeper Academii.

Warszawski w playarenie razem ze swoją drużyną zdobył 1 miejsce w Warszawie, 2 miejsce w Pucharze Polski oraz 3 miejsce w Mistrzostwach Polski. W tych trzech turniejach został okrzyknięty najlepszym bramkarzem rozgrywek. Po  sukcesach kwestią czasu było dostanie powołania od trenera Klaudiusza Hirscha. 28 lipca selekcjoner ogłosił kadrę konsultacyjną do Reprezentacji Polski. Wśród siedemnastu zawodników znalazł się Tomasz Warszawski.

Następnego dnia Tomek wybrał się na trening. Warszawski wypowiada się w samych superlatywach na temat samego powołania oraz jego dalszych planach.

Oto cała wypowiedź bramkarza oraz trenera NGA – „Było to pierwsze powołanie do reprezentacji Polski. Jest to dla mnie olbrzymi sukces i zaszczyt, że znalazłem się w tym gronie. Wierzę jednak, że to dopiero początek mojej przygody z kadrą. Z czasem przyjdą kolejne powołania. W październiku odbędą się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 6-osobowej na które jedzie nasza reprezentacja. Postaram się zrobić wszystko aby w tej znaleźć się w tej kadrze” – oznajmia zawodnik.

Jako Legionovia Legionowo wyrażamy słowa uznania dla sukcesu Tomka. Cieszymy się również, że nasz klub przyczynił się do rozwoju bramkarza zarazem gratuluje owych osiągnięć. Liczymy na więcej i powodzenia w dalszej karierze! Jest to przykład, że zawsze trzeba walczyć o swoje marzenia mimo trudności napotkanych na drodze.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn