KS Legionovia Legionowo

Akademia Legionovii: Utrzymanie 2004 w Ekstralidze!

Legionovia Legionowo 2004 prowadzona przez trenera Pawła Wasiaka utrzymała się w Ekstralidze zajmując 2 miejsce w tabeli.

Było to bardzo trudne zadanie dla drużyny. Tylko trzy zespoły w ośmiozespołowej lidze utrzymywały się w Ekstralidze. Legionovia 2004 źle rozpoczął rozgrywki. Po pięciu kolejkach zajmowali oni ostatnie miejsce w tabeli. Mimo wszystko udało się awansować na drugie miejsce w tabeli i pewnie utrzymać w lidze.

Do rozgrywek została również zgłoszona druga drużyna Legionovii, która łączyła rocznik 2004 oraz 2005. Ten zespół wywalczył awans do II Ligi Okręgowej. To pokazuje jak bardzo drużyna jest wyszkolona przez trenera Pawła Wasiaka.

Rocznik 2004 występujący w Ekstralidze w następnym sezonie będzie rywalizował z Mistrzami Polski w tej kategorii wiekowej czyli Legią Warszawa. Będą również inne zespoły, które odgrywały bardzo znaczącą rolę w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów takie jak Polonia Warszawa czy Escola Varsovia.

Oto słowa trenera Pawła Wasiaka po tym sukcesie:

Legionovia 2004 to 28 zawodników w tym 4 bramkarzy. Sztab szkoleniowy składa się z trzech trenerów: Paweł Wasiak, Maciek Brzozowski i Adam Matuszczak oraz kierownika zespołu Arkadiusza Wysockiego. Miniony rok to dla nas bardzo udany sezon. Cel na najbliższą rundę to rozwój indywidualny poszczególnych zawodników, co na pewno przełoży się w rozwój całego zespołu oraz realne dążenie do zwycięstwa w każdym meczu. Jestem przekonany, że z tą grupą zawodników jesteśmy w stanie wygrać każdy mecz i do tego będziemy dążyć.

Gratulacje dla zawodników oraz całego sztabu szkoleniowego! Liczymy na dalsze sukcesy!

Facebook
Twitter
LinkedIn