KS Legionovia Legionowo

Zbliżyli się do lidera! Dwójka pokonuje Wicher Kobyłka [ZDJĘCIA]

W niedzielę o godzinie 11:00 rezerwy Legionovii Legionowo pokonały na własnym stadionie Wicher Kobyłka 1:0. Legionowianie podtrzymują passę zwycięstw w A klasie. Zwycięstwo jest jeszcze bardziej okazałe, bowiem lider Mazur Radzymin zremisował z rezerwami Marcovii Marki 0:0. Tym samym dwójka ma tyle samo oczek co lider.

Pierwsza część zaczęła się ospale. Gospodarze jak i goście grali bardzo zachowawczy futobl. Oczywiście drużyna z Legionowa przeważała. Atakowała raz za razem, lecz wszystko kończyło się nieudanymi strzałami lub podaniami. Goście próbowali w jakiś sposób zagrozić bramce dwójki, lecz wszystko legionowianie eliminowali w zarodku. Legionowianie nadal próbowali swoich szans. Większość groźnych sytuacji zaczynała się z prawej lub lewej strony boiska. Dośrodkowania albo nie docierały do adresata, albo piłkarze z Kobyłki wybijali futbolówkę z własnego pola karnego. Pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

W ostatniej odsłonie legionowianie znów zaczęli atakować. Mimo przewagi podopieczni Dzisiewicza nie wiedzieli jak sforsować dobrze ustawioną obronę przeciwnika. Wicher sporadycznie atakował, lecz były to akcje na alibi. Bez ładu i składu. Legionowianie nieustannie pchali się bocznymi sektorami boiska próbując dokładnie dośrodkować piłkę w pole karne rywala. W 61. minucie w końcu się udało. Po dośrodkowaniu w prawego sektora boiska do piłki dopadł Mazlum Abul, który dokładnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki rywali. Rezerwy nieco się cofnęły broniąc korzystnego wyniku. W doliczonym czasie gry arbiter podyktował rzut karny dla gości. Mimo sytuacji, gdzie mecz mógł zakończyć się remisem na wysokości zadania stanął Jakub Stefaniak, który obronił jedenastkę. Dzięki trafieniu Mazluma i obronie Stefaniaka, dwójka wygrywa swoje spotkanie ligowe 1:0 (0:0).

W kolejny meczu legionowianie pojadą do Warszawy by rozegrać spotkanie z tamtejszym Hutnikiem. Mecz został zaplanowany na 28 kwietnia. Rozpocznie się o godzinie 11:00.

ZDJĘCIA

Legionovia II Legionowo – Wicher Kobyłka 1:0 (0:0)

Mazlum Abul.

Legionovia II: Jakub Stefaniak – Piotr Szymański, Jacek Lewandowski, Jakub Karabin, Bartosz Grzelak, Mikołaj Kozioł, Jan Różański, Filip Kowalczyk, Karol Biliński, Damian Grabowski, Mazlum Abul.

Rezerwa: Sebastian Szajkowski, Mateusz Wajdzik, Bartłomiej Bednarz, Piotr Rajchert, Dariusz Suska, Karol Szczepkowski.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dołącz do Akademii!

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do największej akademii piłkarskiej w regionie!