Sukces młodzieżówki

Grupy młodzieżowe zakończyły swoje wzmagania w swych ligach. Czas na podsumowanie ich sukcesów w poszczególnych ligach. Na wyróżnienie zasługuje rocznik U-19, U-11 i U-10 gdzie zawodnicy poszczególnych drużyn zdobyli mistrzostwo swojej ligi. Dodatkowo rocznik U-11 może pochwalić się wywalczeniem tytułu Mistrzostwa Warszawy.

Poniżej przedstawiamy ostateczne tabele oraz informacje dotyczące turnieju o Mistrzostwo Warszawy.

Rocznik 1996/95 prowadzony przez trenera Artura Lewandowskiego zdobył mistrzostwo w Lidze Juniorów Starszych wyprzedzając o 15 pkt Żyrardowiankę zdobywając aż 40 pkt. W tym sezonie Legionovia u-19 strzeliła 92 bramki tracąc jedynie 11.

8KS Wkra Pomiechówek (Wycofana z rozgrywek)143101316:53

Rocznik 1998 gdzie szkoleniowcem jest były piłkarz pierwszej drużyny Legionovii Tomasz Wawrzyniak zajął w Młodzieżowej Lidze Juniorów gr. I, 5 miejsce zdobywając 42 pkt. Juniorzy młodsi zdobyli dla legionowskiej drużyny ponad 61 bramek tracąc 27.

12KS Drukarz Warszawa (Wycofana z rozgrywek)22411208:68

Rocznik 1999 prowadzony przez Dariusza Ziabskiego w Młodzieżowej Lidze Trampkarzy gr.I zajęli 5 miejsce zdobywając 42 pkt. Zdobyli ponad 61 bramek tracąc 27.

12MUKS Kosa Konstancin (Wycofana z rozgrywek)224112013:77

Podopieczni Arkadiusza Szulca który jest trenerem rocznika 2000 zakończył swe rozgrywki na 6 miejscu zdobywając 34 pkt strzelając 49 bramek i tracąc 34.

12KS Pegaz Drobin224112018:175

Zawodnicy Grzegorza Białka uplasowali się na 5 miejscu w Warszawskiej Lidze Młodzików u13 mając na swym koncie strzeleckim 36 bramek i 33 straconych zdobywając 39 pkt.

13GLKS Nadarzyn242022218:110

Tomasz Świerczewski ze swym rocznikiem 2002 uplasował się w tym sezonie na 11 miejscu w Warszawskiej Lidze Młodzików u12. Zawodnicy uzbierali jedynie 6 pkt zdobywając 12 bramek a stracili ich ponad 110.

12UKS Nowa Wieś226202014:91

Trener Sebastian Dzisiewicz poprowadził swą drużynę do mistrzostwa w lidze Orlików u-11 gr.I. Młodzi adepci piłki nożnej zdobyli ponad 213 bramek tracąc jedynie 18.

12GKP Targówek SKOK Wołomin (Wycofana z rozgrywek)22279013109:63

Dodatkowo podopieczni trenera wywalczyli Mistrzostwo Warszawy U-11. W turnieju wzięło udział 8 najlepszych drużyn z rocznika 2003, które wygrały swoje grupy ligowe. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się: LEGIONOVIA LEGIONOWO, KS WESOŁA, ESCOLA BARCELONA, POLONIA W-wa, ZNICZ PRUSZKÓW, URSUS, SEMP URSYNÓW, POGOŃ GRODZISK Maz. Drużyny te zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły. Po dwa pierwsze zespoły z obu grup awansowały do półfinałów. Awans, a na koniec wygraną w turnieju wywalczył nasz zespół.

„Zdobycie Mistrzostwa Warszawy drugi raz z rzędu, to wspaniałe przeżycie dla mnie, dla chłopaków, dla ich rodziców i wszystkich osób, które kibicowały nam, nie tylko w czasie turnieju finałowego, ale w ciągu całego sezonu. Wygrana rok temu, po rzutach karnych z URSUSEM, była ogromnym sukcesem, ale obrona tytułu i potwierdzenie swoich umiejętności po kolejnych dwunastu miesiącach, sprawia jeszcze większą radość i utwierdza w przekonaniu, że obrana droga szkolenia jest właściwa. To był ciężki organizacyjnie dla nas rok. W okresie zimowym, ze względu na warunki w jakich trenujemy w tym czasie (w porównaniu z najlepszymi), musieliśmy przełknąć kilka bolesnych porażek w sparingach. Wprowadziły one zbędną nerwowość w szeregi zespołu. Trzeba jednak dobrze zdiagnozować pojawiające się problemy, a nic tak nie wzmacnia zespołu jak wspólne pokonywanie trudności. Dlatego tym większy szacunek dla zawodników i ich rodziców, z którymi pokonaliśmy ostre zakręty i teraz możemy wspólnie cieszyć się ogromnym sukcesem naszego klubu i legionowskiej piłki.

Mnie niezmiernie cieszy, sposób w jaki zawodnicy zaprezentowali się na tle najlepszych drużyn w swoim roczniku. Poza krótkimi fragmentami gry, nasza dominacja w każdym meczu tego turnieju nie podlegała dyskusji. Nawet Barcelona, która jeszcze w ubiegłym roku nieznacznie nas ogrywała, tym razem dwukrotnie musiała uznać naszą wyższość. Bardzo też cieszy postawa naszego bramkarza, szkolonego na tej pozycji od pół roku, który miał niewiele pracy, ale trzykrotnie popisał się świetną interwencją i zachował czyste konto w całym turnieju.

Gratulacje dla wszystkich zawodników, dokonali wielkiej rzeczy i przeżyli wspaniałe chwile, których nikt im nie odbierze. W pełni zasłużyli na wakacyjny odpoczynek, ale po nim znowu czas na dalszą naukę i podnoszenie umiejętności. To dla nich dopiero początek piłkarskiej przygody” –  tak udział w turnieju podsumował trener Sebastian Dzisiewicz.

Rocznik 2004 prowadzony przez Pawła Wasia zdobył mistrzostwo ligi Orlików u-10 gr.I. Na swym koncie mając 144 strzelonych bramek a straconych jedynie 51.