Legionovia rozbiła piłkarzy z Zambrowa!

Legionovia Legionowo odniosła swoje trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej pokonując na wyjeździe Olimpię Zambrów 3:0

Już w 9 minucie gospodarze po raz pierwszy zagrozili bramce strzeżonej przez Mateusza Matrackiego. Umiejętności naszego bramkarza sprawdził Hryszko.  W 16 minucie spotkania groźnie zakotłowało się w polu karnym Olimpii ale przytomnością umysłu wykazał się  Olszewski i wybił piłkę na rzut rożny. Minutę później za zagranie piłki ręką sędzia ukarał żółtym kartonikiem Grzybowskiego.  W pierwszej części zawodów kilka szans stworzyli sobie gospodarze. Tak było też w 20 minucie gdzie po raz kolejny groźnie głową uderzał Poduch. W 28 minucie świetną interwencją popisał się Matracki po uderzeniu Poducha.  W 30 minucie spotkania doszło do kontrowersji. Arbiter z Kielc Damian Gawęcki podyktował karnego dla zawodników gości. Do piłki podszedł Czerkas, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Trzy minuty po stracie bramki gospodarze mocniej zaatakowali legionowian. Owocem tego była druga żółta a w konsekwencji czerwona kartka dla Grzybowskiego. Od tego momentu zambrowianie musieli radzić sobie w 10.  W 38 minucie po dośrodkowaniu piłki po ziemi swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Czerkas trafiając do bramki z 4 metrów.  Pierwsza część spotkania zakończyła się więc zwycięstwem naszych zawodników 2:0.

W drugiej połowie podopieczni Marka Papszuna zamierzali dobić rywala. Mimo, że w 50 minucie po raz kolejny w tym meczu dał znać o sobie Poduch i w 61 minucie Olszewski trafił w poprzeczkę to nasi zawodnicy mogli cieszyć się z kolejnej bramki. Jednak w 85 minucie bezmyślnym faulem ”popisał się” Gurzęda i wyleciał z boiska po drugiej żółtej kartce. 2 minuty później bramkę zdobył Pielak ustalając wynik meczu na 3:0 . Mecz oglądało tylko 150 widzów, którzy już pod koniec spotkania zaczęli opuszczać stadion w Zambrowie.

Bramki: 30′ Czerkas (karny), 38′ Czerkas, 87′ Pielak

Kartki:   Żółte: 17. Grzybowski (ZMB), 26. Jakuszewski (ZMB), 51. Czapliński (ZMB), 90+3. Sobótka (ZMB) – 14. Gurzęda (LGN), 57. Stańczyk (LGN)   2 żółte w konsekwencji czerwone: 33. Grzybowski (ZMB) – 85. Gurzęda (LGN)

Olimpia Zambrów: Czapliński, Olszewski, Piłatowski, Gogol, Darda, Hryszko, Kuczałek, Grzybowski, Jastrzębski, Jakuszewski, Poduch
Rezerwowi: Konopka, Sobótka, Zapolnik, Mleczek, Dołubizna, Kosiński

Legionovia Legionowo: Matracki, Goliński, Lendzion, Gurzęda, Pielak, Calderon Vallejo, Tomczyk, Romanchuk, Ryndak, Stańczyk, Czerkas
Rezerwowi: Marcinkowski, Tlaga, Janusiński, Karaszewski, Wolski, Maciejewski, Dankowski

Sędziowie: Damian Gawęcki–Kielce, Tomasz Żołądek as.1, Michał Molenda as.2

Widzów: ok. 150

Konferencja prasowa po meczu Olimpia Zambrów – Legionovia Legionowo 0:3 (0:2) : http://www.youtube.com/watch?v=gXUgg6S0SVc