Pogrom U-19

Legionovia Legionowo 95/96 po półtora rocznej przerwie wraca na ligowe boiska! W swoim pierwszym meczu w II gr. Ligi Juniorów zmierzyła się z rówieśnikami klubu Sparta Jazgarzew.

Mecz na otwarcie sezonu ligowego zakończył się bardzo pomyślnym wynikiem dla naszych najstarszych juniorów bowiem mecz zakończył się rezultatem 4:1 dla naszej drużyny!
Trener Artur Lewandowski zrelacjonował nam przebieg spotkania:

Chcieliśmy od początku siąść na rywalu ale o dziwo to przeciwnik już w 5 minucie po małym klopsie Naszego bramkarza, który niepotrzebnie starał się łapać mocno na strzeloną piłkę strzelił pierwszy bramkę co na pewno wszystkich zdziwiło bo nieczęsto znajdujemy się w takiej sytuacji.W dalszej części połowy staraliśmy się strzelić bramkę wyrównującą ale albo przeciwnik miał troszkę szczęścia przy obronie albo zawodziła skuteczność.Na szczęście nie musieliśmy długo czekać na wyrównanie bo już w 24 minucie swoją premierową bramkę w oficjalnym meczu zdobył dla Nas Nasz nowy nabytek (wart parę €.hehe), który przyszedł do Nas z Olimpii Elbląg Bartek Kowalski po przedłużeniu głową bardzo ładnego dośrodkowania z rzutu wolnego Artura Janickiego. Po zdobytej bramce cały czas staraliśmy się przeważyć szalę zwycięstwa jeszcze w pierwszej połowie ale jak wcześniej wspominałem cały czas czegoś brakowało.W drugiej połowie dokonaliśmy jednej zmiany i gra do przodu Nam troszkę się rozkręciła i raz po raz stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe jednak niestety cały czas zawodziła skuteczność.Z tyłu było również lepiej choć bodajże w 68 minucie gospodarze mogli Nam wpakować bramkę na 2:1 czego nie uczynili a my dosłownie dwie akcje później zdobyliśmy drugą bramkę po perfekcyjnej centrze Karola Romatowskiego, którą strzałem po raz drugi głową na bramkę zamienił Bartek Kowalski. Po zdobytej przez Nas bramce Sparta totalnie już siadła a my dobrze przygotowani do ligi stwarzaliśmy sobie kolejne sytuacje bramkowe, które w 89 i 92 minucie wykorzystaliśmy a dokładnie hattricka uzupełniając Kowalski oraz dorzuciwszy jedno trafienie Kamil Bułka. Ostatecznie wygrywamy dosyć wysoko 4:1 ale na pewno nie był to mecz, w którym zwycięstwo przyszło Nam gładko i przyjemnie! Ważne jednak, że 3 punkty jadą do Legionowa i do przyszłego meczu z v-ce liderem (Żyrardowianka Żyrardów-wyjazd) przystępujemy z sześciopunktową przewagą i zwyciężając w tamtym spotkaniu praktycznie zapewnimy sobie tytuł mistrza Ligi Juniorów Starszych. Chłopakom chciałbym bardzo pogratulować zwycięstwa oraz podziękować za trud włożony w dzisiejsze spotkanie bo naprawdę dali z siebie dużo! Trzeba pamiętać, że jednak same mecze się nie wygrywają i trzeba mocno pracować nad stylem gry bo pewne braki na pewno dziś były widoczne.