Pechowy wyjazd

Legionowianie przegrali swoje spotkanie w ramach 6. Kolejki 2 Ligi Centralnej ze Zniczem Pruszków 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Maciej Górski 76 minucie spotkania.

W pierwszej połowie to Legionovia miała więcej do powiedzenia. Pierwszą sytuacje do objęcia prowadzenia w niedzielny spotkaniu miał Odunka, lecz jego dośrodkowanie dobrze wybili obrońcy gospodarzy. W 11 minucie spotkania Konrad Wieczorek mógł wpisać się na listę strzelców, lecz jego strzał z główki minął bramkę rywala. W 14 minucie Maciej Górski uderzył na bramkę Smyłka, lecz jego strzał był niecelny i futbolówka poleciała daleko obok bramki Legionovii. Chwile po tej akcji znów strzelał Górski, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez defensorów Legionovii Legionowo. Minute później Kraski uderzył z dystansu, lecz piłka po tym uderzeniu nie zagroziła bramkarzowi Legionovii. W 40 minucie spotkania Tatara miał idealną okazje do zdobycia bramki, lecz jego uderzenie było zbyt mocne i futbolówka poleciała ponad bramką rywala. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem remisowym.

Znicz lepszy

Znicz Pruszków w drugiej odsłonie spotkania pokazał legionowskiej drużynie jak gra się w piłkę, gdy w grę liczy awans do zaplecza ligi polskiej. Pierwszą okazje do objęcia prowadzenia w spotkaniu miał Jędrych, który chciał wykorzystać dośrodkowanie Banaszewskiego, lecz jego uderzenie z główki świetnie obronił Smyłek. Trzeba podkreślić, że gdyby nie bramkarz drużyny z Parkowej prawdopodobnie wynik byłby wyższy dla Znicza Pruszków. Jedyną sytuacje gdzie Legionovia mogła strzelić bramkę miał Kacper Tatara. Kiedy napastnik Legionovii wychodził na sytuacje sam na sam z bramkarzem gospodarzy wtedy dopadł do niego obrońca Pruszkowa i w ostatniej chwili wybił piłkę spod jego nóg. W 76 minucie spotkania Legionovia traci bramkę z kontrataku, który wypracowali sobie zawodnicy gospodarzy. Bramkę na wagę zwycięstwa w niedzielnym spotkaniu zdobył Maciej Górski. Legionowianie próbowali sknocić jeszcze jakąś dogodną sytuacje, która dałaby wyrównanie w spotkaniu, lecz silni defensorzy Znicza Pruszków nie dawali pola manewru ofensywnie nastawionym zawodnikom Legionovii. Mecz zakończył się przegraną drużyny z Parkowej.

Druga porażka w sezonie, oby tak zostało. Następne spotkanie u siebie z Okocimskim Brzesko o godzinie 16:00. Tym razem tylko zwycięstwo!

Bramki: 76. Górski

Kartki:   40. Rackiewicz (ZNI), 80. Sokołowski (ZNI)

Znicz Pruszków: Michał Bigajski – Marcin Rackiewicz, Andrzej Niewulis, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Pielak (46. Michał Kucharski) – Michał Glanowski, Artur Januszewski (79. Patryk Sokołowski), Maksymilian Banaszewski, Daniel Kraska, Karol Grudniewski – Maciej Górski
Rezerwowi: Oliwer Wienczatek, Bartosz Niksiński, Michał Płotka, Michał Zapaśnik,, Igor Biedrzycki

Legionovia Legionowo: 1. Mikołaj Smyłek – 2. Konrad Wieczorek, 25. Kamil Dankowski, 4. Miha Goropevsek, 3. Michał Kołodziejski – 21. Kamil Tlaga (63. 11. Sebastian Janusiński) 15. Łukasz Kominiak, 6. Lazar Pavić (79. 17. Karol Ziąbski) , 14. Semuelson Odunka, 8. Sebastian Czapa (68. 10. Paweł Wolski)– 23. Kacper Tatara (57. Łukasz Zaniewski)
Rezerwowi: 12. Paweł Waśkow, 19. Maciej Goliński, 20. Szymon Lewicki

Sędziowie: Konrad Aluszyk