Łowicz zdobyty!

Legionovia Legionowo odniosła swoje drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej pokonując na wyjeździe Pelikan Łowicz 2:1 (0:1).

Mecz zaczął się niekorzystnie dla naszej drużyny bo już w 9 minucie spotkania Ekwueme otworzył wynik meczu. Akcja Golańskiego lewą stroną, strzał z pola karnego, Matracki obronił ale przy dobitce piłkarza z Afryki był bezradny. W 14 minucie spotkania Czerkasowi zabrakło kilku centymetrów aby doprowadzić do wyrównania.  W 32 minucie powinno być 1:1 ale kapitalną interwencją popisał się Perzyna, który obronił strzał głową Stańczyka. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza część spotkania.

W drugiej połowie podopieczni Marka Papszuna nie postanowili składać broni po złej pierwszej części spotkania. W 58 minucie Stańczyk doprowadził do remisu po pięknym golu z przewrotki! Piłka odbita od muru leciała w stronę naszego zawodnika a ten bez wahania oddał ekwilibrystyczny strzał, który był na tyle skuteczny, że doprowadził on do stanu po 1. Kolejna bramka padła już po 2 minutach! Ryndak w 60 minucie założył siatkę bramkarzowi rywali i Legionovia wyszła w fantastycznym stylu na prowadzenie. W 93 minucie wszyscy fani gospodarzy złapali się za głowę gdy piłka po strzale z 8 metrów Brodeckiego poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później sędzia Przemysław Bzowski zakończył spotkanie i nasi gracze mogli świętować drugie w tym sezonie zwycięstwo nad drużyną z Łowicza. Dzięki temu zwycięstwu Legionovia przesunęła się na 10 pozycję w ligowej tabeli lecz nasi zawodnicy nadal tracą 5 punktów do zespołu… Stali Mielec,z którą wygraliśmy 3:1.

Składy

Pelikan Łowicz: Perzyna – Wyszogrodzi, Brodecki, Derbich, Adamczyk – Bończak, Nowak, Gamla(77′ Świątek), Golański(60′ Kowalczyk), Solecki(61′ Pomianowski), Ekwueme

Rezerwowi: Olszewski – Koman, Świątek, Kowalczyk, Kosiorek, Pomianowski, Bojańczyk

Legionovia Legionowo: Matracki – Goliński, Lendzion, Gurzęda, Pielak, Tlaga(46′ Vallejo), Romanchuk, Tomczyk, Ryndak, Stańczyk(79′ Karaszewski), Czerkas

Rezerwowi: Rybicki – Wolski, Maciejewski, Karaszewski, Vallejo, Broniszewski, Janusiński

Sędziowie: Przemysław Bzowski, Czarnecki, Heinig