W poniedziałek, 6 stycznia treningi wznowiły wszystkie drużyny KS Legionovia. Jako pierwsi na obiektach przy ulicy Parkowej stawili się zawodnicy pierwszej drużyny, którzy przygotowują się do rundy rewanżowej w II Lidze, w grupie wschodniej.

Drużyna naszych seniorów rozpoczęła przygotowania pod okiem sztabu szkoleniowego, którego skład nie zmienił się znacząco, w porównaniu do poprzedniej rundy. Na stanowisku pierwszego trenera dalej pracuje Marek Papszun, kierownikiem drużyny jest Paweł Szement, a za przygotowanie bramkarzy odpowiedzialny będzie Maciej Sikorski. Nie wyjaśniona pozostaje jedynie sprawa, kto w najbliższym czasie będzie asystentem trenera Papszuna. Pod koniec zeszłego roku z funkcji tej zrezygnował Marcin Płuska i na razie nie znaleziono nikogo w jego zastępstwie.

Większe zmiany zaszły jeżeli chodzi o zawodników. W tym roku w składzie Legionovii nie zobaczymy już Patryka Łukasika (wyjechał do Anglii), Szymona Lewickiego, Łukasza Barankiewicza i Szymona Szydłowskiego (wszyscy  szukają klubu), Jakuba Jasińskiego (zakończył karierę), Iwana Muczaka (wrócił na Ukrainę) oraz Jakuba Bojasa, któremu skończyło się wypożyczenie z Bytovii Bytów.

Jeżeli chodzi o wzmocnienia, to na chwilę obecną wiadomo już, że szeregi pierwszej drużyny zasili Marcin Stańczyk. Ten doświadczony napastnik większość swojej kariery spędził w Dolcanie. Klub z Ząbek reprezentował od sezonu 2001/02. Od 2013 roku występował w trzecioligowym GKP Targówek.

Obecnie klub testuje jeszcze kliku graczy, którzy mogliby wzmocnić kadrę pierwszego zespołu.

Treningi rozpoczęła też drużyna rezerw (prowadzona przez trenera Pawła Zarzecznego) oraz wszystkie zespoły młodzieżowe.

Odsłony: 272

Dodaj komentarz