Legionovia gromi lidera!

Przekonywujące zwycięstwo odnieśli piłkarze Legionovii Legionowo. Tym razem rozgromili oni lidera II ligi wschodniej drużynę Pogoni Siedlce aż 5:1 (3:1).

Już w 14 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dawid Ryndak, który  po dokładnym przyjęciu piłki w polu karnym uderzył nie do obrony . Kolejne minuty pierwszej części spotkania cały czas należały do gospodarzy. Gdy większość kibiców w Legionowie myślała, że Legionovia strzeli kolejną bramkę klops przydarzył się Markowi Lendzionowi, który podając głową piłkę do Matrackiego zagrał ją zbyt lekko. Wykorzystał to Samuel Odunka, pokonując goalkeepera gospodarzy w 34 minucie meczu. Jednak już minutę później mieliśmy wynik 2:1, na listę strzelców wpisał się  Antonio Calderón Vallejo lecz wcześniej wspaniałą indywidualna akcją popisał się Adam Czerkas wystawiając piłkę Hiszpanowi. 8 minut później po raz trzeci piłkę z bramki musiał wyciągać Kozaczyński a strzelcem był nie kto inny jak Adam Czerkas. W pierwszej części tego widowiska gospodarze mieli wynik pod kontrolą mimo wpadki Lendzion – Matracki.

Na drugą odsłonę meczu goście wyszli jako pierwsi , doszło u nich do podwójnej zmiany, która jak się później okazało niewiele wniosła. W 67 minucie sam na sam z Kozaczyńskim znalazł się Czerkas lecz były zawodnik Pogoni Siedlce nie był w stanie pokonać po raz 4 bramkarza gości. Jednak już dwie minuty później Legionovia popisała się świetnym wyprowadzeniem piłki w kontrataku i stało się jasne, że gospodarze wygrają to spotkanie. Strzelcem bramki był Kamil Tlaga, który dostawił nogę po zagraniu od Ryndaka. W 72 minucie spotkania powinno być 5:1 lecz fenomenalną interwencją popisał się Kozaczyński. Dzieła zniszczenia dopełnił Sebastian Janusiński, który w 89 minucie ustalił wynik meczu strzałem z ostrego kąta.

Legionovia w pełni zasłużenie wygrała  z liderem II ligi wschodniej Pogonią Siedlce ale chyba nikt nie spodziewał się aż takiego pogromu. Serdecznie dziękujemy za wsparcie kibiców, które miało niebagatelny wpływ na postawę legionowian w dzisiejszym spotkaniu.

Bramki: 14′ Ryndak, 35′ Calderón, 42′ Czerkas, 69′ Tlaga, 89′ Janusiński – 34′ Odunka

Kartki:   37′ Dybiec (Pogoń), 59′ Rodak (Pogoń), 90+2′ Urbański (Pogoń) – wszyscy żółte

Legionovia Legionowo: Matracki – Goliński, Dankowski, Lendzion, Pielak – Tlaga (78 Maciejewski), Romanczuk, Calderón, Stańczyk, Ryndak (83′ Wolski) – Czerkas (70′ Janusiński)
Rezerwowi: Marcinkowski – Maciejewski, Wolski, Janusiński, Broniszewski

Pogoń Siedlce: Kozaczyński – Ł. Wójcik (46′ Dziubiński), Dybiec, Urbański, Ratajczak – Odunka, K. Wójcik (46′ Demianiuk), Rodak, Wocial (57′ Tarachulski), Tomalski (65′ Stromecki) – Zaniewski
Rezerwowi: Antoszczuk – Tarachulski, Kaszubowski, Dziubiński, Guzek, Demianiuk, Stromecki

Sędziowie: Robert Marciniak (Kraków)