Koniec przygody w pucharach

Legionovia Legionowo przegrała na własnym boisku z Rozwojem Katowice 2:1. Legionovia odpada z tegorocznego Pucharu Polski.

Piłkarze Rozwoju swoją pierwszą groźną sytuacje mieli w 15 minucie spotkania ale Waśków spisał się bez zarzutu chwile później znów fenomenalna obrona nowo pozyskanego bramkarza Novii który obronił strzał z pola karnego. W pierwszej części spotkania większość czasu piłkarze walczyli w środku pola i dobrze zorganizowana obrona nie dawała przeprowadzić akcji z obu stron.

W drugiej części Legionovia już w 52 minucie spotkania miała rzut karny który pewnie wykorzystał Sebastian Janusiński. Legionovia prowadziła pewnie i nie dawała zagrozić rywalowi pod własnym polem karnym. W 89 minucie spotkana sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Janusiński ale niestety nie wykorzystał sytuacji. W 92 minucie spotkania piłkarze z Katowic po faulu obrońców Legionovii zyskali rzut wolny który pewnie wykorzystał Adam Żak. Kiedy wszyscy myśleli że dogrywka jest nieunikniona piłkarze Rozwoju Katowice w 93 minucie strzelili bramkę która dała im zwycięstwo i awans do pierwszej rundy Pucharu Polski gdzie spotka się z GKS Tychy.

Piłka nożna jest okrutna ale za to kochają ją kibice. Legionovia na dobre i na złe!

Bramki: 52. Janusiński (kar.) – 90+2. Żak, 90+3. Żak

Kartki:   43. Wolski (LGN), 80. Broniszewski (LGN), 83. Lewicki (LGN)

Legionovia Legionowo: Waśków – Dankowski, Kominiak, Wieczorek, Goliński, Broniszewski, Wolski, Ziąbski (84′ Cesarek), Janusiński (90+1′ Kołodziejski), Tlaga (60′ Czapa), Lewicki

Rozwój Katowice: Soliński – Kapias, Domański, Szymiński, Winiarczyk, Gacki (88′ Wawrzyniak), Bella, Tkocz, Wróbel, Szkatuła (65′ Gielza), Żak

Sędziowie: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)