Drugie zwycięstwo

Legionovia Legionowo pokonała na wyjeździe Kotwice Kołobrzeg 3:1. To drugie zwycięstwo zawodników z Parkowej w tym sezonie II Ligi Centralnej.

Legionovia pod początku spotkania kontrolowała przebieg gry. Już w 3 minucie spotkania szanse na bramkę miał Czapa, lecz nie wykorzystał sytuacji z rzutu wolnego. 20 Minut później gospodarze wychodzą niespodziewanie na prowadzenie. Prawą stroną popędził Bagiński i wyłożył futbolówkę na 8 metr Skróckiemu a ten pewnie posłał piłkę do bramki. Legionowianie nie dali za wygraną i już w 29 minucie spotkania zremisowali spotkanie po goli Kovjenicia, który wykorzystał nieudane wybicie piłki z linii bramkowej Kotwicy. 5 Minut później bliski dopadnięcia do piłki był Odunka, ale niestety nie wykorzystał całkowicie swojej szybkości i Mika ratuje swój zespół od straty bramki. 38 Minuta spotkania, Lewicki wpada w pole karne gospodarzy podaje do wychodzącego Czapy i ten pięknym strzałem z ostrego konta pakuje piłkę pod poprzeczkę Kotwicy. Legionovia wychodzi na prowadzenie! W doliczonym czasie gry Odunka wychodzi sam na sam z bramkarzem Kotwicy, lecz ten nie wykorzystuje sytuacji i pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:1 dla Legionovii.

Kropka nad „i”

Już na początku drugiej odsłony Kotwica chciała szybko wyrównać wynik spotkania, lecz Dankowski pewnie przecina podanie Pierasa do Rydzaka. Gdyby podanie doszło zawodnik byłby sam na sam z bramkarzem Legionovii. Kolejna sytuacja dla Kotwicy i w roli głównej Rydzak, który dostał podanie z rzutu autowego, lecz jego potężny strzał poleciał ponad bramką. Kolejne minuty to walka i zaangażowanie z obu stron, lecz Kotwica grała zbyt nerwowo, co odbiło się to na grze. Piłkarze gospodarzy nie mogli sknocić ani jednej dogodnej sytuacji. W 65 minucie spotkania mieli fantastyczną sytuacje do zremisowania spotkania, lecz Soczyński znalazł się za linią spalonego. 79 Minuta spotkania i Legionovia pokazuje jak wykonuje się kontry z przewagą jednego zawodnika w akcji 4 na 3. Broniszewski wbiegł w pole karne rywala i idealnie wyłożył piłkę Paviciowi, który na pustą bramkę pakuje piłkę do siatki rywala ustalając wynik spotkania.

Piękna gra Legionovii, słowa sztabu szkoleniowego nie poszły na marne. Oby tak do końca sezonu!

Bramki: 23. Skórecki –  29. Kovjenić, 38. Czapa, 79. Pavić

Kotwica Kołobrzeg: Mika-Soczyński, Poznański, Szutenberg, Cebulski(Świechowski 72′) – Rydzak, Pietras, Mularczyk, Skórecki- Biegański(Bejuk  61′) (C), Kugiel(Rak 40′(Pikuła 82′) )
Rezerwowi: Kamola- Świechowski, Bułka, Kokosiński, Pikuła, Bejuk , Rak

Legionovia Legionowo: Waśków- Wieczorek(Stromecki 83′), Goropevśek, Dankowski, Kołodziejski- Kovjenić(Wolski 52′), Kominiak(Broniszewski 78′), Pavić, Odunka(Tlaga 63′)- Czapa, Lewicki (C)
Rezerwowi: Smyłek- Broniszewski, Maciejewski, Tatara, Tlaga, Wolski, Stromecki

Sędziowie: Sędzia główny: Marcin Liana ( kujawsko-pomorski ZPN), sędziowie asystenci: Bartosz Heinig,Rafał Podlewski, sędzia techniczny: Dariusz Drozd