Derby nasze!

Zwycięstwem Legionovii 4:0 zakończył się wczorajszy derbowy pojedynek ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki .

Od początku spotkania było widać, że goście są drużyna o klasę lepszą. Już w 5 minucie spotkania bramkę dla naszego zespołu mógł zdobyć Taras Romanczuk lecz minimalnie się pomylił zamykając dośrodkowanie Calderona. Kolejne minuty to totalna dominacja Legionovii. Dowodem na to była bramka piękna bramka zdobyta przez Calderona z okolicy 18 metra. 2 minuty później powinno być 2:0 lecz tym razem Stańczyk nie trafił czysto w piłkę i dobrze w bramce zachował się Domżał. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bramkę dla Legionovii zdobył Romanczuk popisując się bardzo ładnym strzałem z okolicy 20 metra.

Druga część spotkania to okres lepszej gry Świtu, z którego jednak nic nie wynikało. W 67 minucie do piłki ustawionej na 40 metrze podszedł Marek Lendzion i kropnął na bramkę Domżała z całej siły, lecz bramkarz gospodarzy z trudem ale wybronił ten strzał. W 84 minucie było już 3:0 dla legionowian. Dawid Ryndak wbiegł w pole karne prawym skrzydłem i bez problemu pokonał Domżała. Wynik meczu w 90 minucie ustalił Adam Czerkas. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół jest coraz bliżej zapewnienia sobie utrzymania w II lidze centralnej.

Składy:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Domżał – Szabat, Drwęcki, Krzymiński, Kamiński, Duda, Smolović(60′ Santana), Kiwała, Imiela, Szczepański, Zawiska(75′ Adamski)
Rezerwowi: Kulesza, Bramowicz, Olszewski, Melon, Santana, Adamski

Legionovia Legionowo: Matracki – Goliński, Dankowski, Lendzion, Pielak, Janusiński, Broniszewski(69′ Tomczyk), Romanchuk, Tlaga(76′ Ryndak), Calderon, Stańczyk(66′ Czerkas)
Rezerwowi: Rybicki, Tomczyk, Ryndak, Wolski, Czerkas, Maciejewski, Karczmarczyk

Bramki: 33. Calderon, 45. Romanchuk, 84. Ryndak, 90. Czerkas