Zwycięstwo nad Sokołem! Trzy punkty jadą do Legionowa

Legionovia Legionowo pokonała na wyjeździe Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Luka Janković. To drugie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Bartosza Tarachulskiego.

Początkowo obydwie drużyny grały bardzo wyrównany futbol. Pierwsze groźne sytuacje stwarzali zawodnicy gospodarzy, lecz Jakub Stefaniak był na posterunku. W 16. minucie padła jedyna bramka w tym meczu. Autorem trafienia był Luka Janković, który wykorzystał dośrodkowanie Slavena Jurisy. Po tym golu legionowianie nieco się cofnęli skutecznie broniąc dostępu do bramki rywali z Aleksandrowa Łódzkiego. Arbiter przy stanie 1:0 zakończył pierwszą część spotkania.

W drugiej połowie legionowianie mieli swoje sytuacje. Stworzyli sobie parę sytuacji sam na sem, lecz niestety żadna z nich nie zakończyła się bramką. Mimo groźnych akcji piłkarze Tarachulskiego nie zdołali podwyższyć prowadzenia nad drużyną z Aleksandrowa Łódzkiego. Arbiter po pięciu doliczonych minutach do regulaminowego czasu gry zakończył przebieg meczu przy stanie 1:0.

Następne spotkanie Legionovia Legionowo rozegra u siebie z Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Derby regionu zostały na zaplanowane na 25 sierpnia na godzinę 17:00.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Legionovia Legionowo 0:1 (0:1)

16′ Luka Janković.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Konrad Zaklika, Kacper Górski, Daniel Choroś, Konrad Trzmiel – Slaven Jurisa (79′ Grzegorz Mazurek), Marcin Burkhardt (63′ Patryk Koziara), Kacper Będzieszak, Piotr Krawczyk (57′ Eryk Więdłocha), Luka Janković – Daniel Gołębiewski.