Znowu to zrobili! Półfinał jest nasz!

Wczoraj legionowianie podejmowali w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski Polonię Warszawa. Legionovia wygrała wtedy spotkanie z warszawską drużyną 2:1.

Pierwsza część meczu nie była zbyt okazała. Niestety żadna z drużyn nie potrafiła odnaleźć sposobu by odtworzyć wynik tego meczu. Tym bardziej szkoda, że legionowianie nie zdołali w tej części wyjść na prowadzenie. Spotkanie nie należało do tych z górnej półki w pierwszych 45 minutach. Gra opiewała w dużo strat, nieudanych akcji oraz słabych podaniach. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części padły trzy bramki. Dwie dla Legionovii jedna dla Polonii. Wynik otworzyli warszawiacy po rzucie karnym strzelonym przez Krystiana
Pieczarę. Następnie podrażnieni legionowianie, którzy od początku grali lekko rezerwowym składem ruszyli do odrabiania strat. Bramkę wyrównującą w tym spotkaniu zdobył Eryk Więdłocha, który popisał się fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego.

Ostatnia bramka padła w ostatniej minucie meczu bezpośrednio z rzutu wolnego. Do piłki podszedł Patryk Koziara, który z zimną krwią wykorzystał ten stały fragment gry. Ostatecznie legionowianie wygrali 2:1 i awansowali do półfinału okręgowego Pucharu Polski!

Następny mecz legionowianie rozegrają u siebie z Bronią Radom. Będzie to spotkanie ligowe, które odbędzie się już w te sobotę o godzinie 16:30. Jeśli chodzi o mecz pucharowy planowany jest na 8 maja. Nie wiadomo jednak, kto będzie rywalem Legionovii za dwa tygodnie.

O wszystkim będziemy informować na naszym Facebooku! (kliknij tutaj)