Zmiana kadrowa nie pomogła. Kolejna ligowa porażka

Niestety legionowianie po tym jak do sztabu szkoleniowego dołączył Bartosz Tarachulski przegrali w sobotnim meczu z Gryfem Wejherowo 1:2. Po tej porażce sytuacja naszej drużyny zmieniła się ze złej na fatalną. Jedynie cud może uratować drużynę przed spadkiem do niższej ligi.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się ospale w wykonaniu Legionovii. Zespół z Legionowa przeważnie jako pierwszy tracił bramkę. Tak był i w tym przypadku. Już w 3. minucie spotkania pięknym strzałem z dystansu popisał się Piotr Okuniewicz, który otworzył wynik spotkania. Gospodarze w szaleńczym ataku chcieli odrobić straty. Atakowali raz za razem i wydawało się, że zdobycie bramki remisowej to tylko kwestia czasu. Po jedenastu minutach ciągłych natarć na bramkę rywali, piłkę do siatki wpakował Mateusz Leleno zarazem wyrównując stan rywalizacji. Gra przeniosła się na środek boiska. Obydwie drużyny szukały swoich szans. Kiedy wszyscy myśleli, że pierwsze 45 minut zakończy się remisem, wtedy strzałem zza pola karnego popisał się tym razem Jacek Wicon ustalając wynik pierwszej połowy na 1:2.

Druga część była wyrównana. Legionowianie szukali swoich szans, lecz niestety z marnym skutkiem. Nadal w drużynie jest brak komunikacji i sama walka o każdą piłkę nie wystarczy. Szwankowało niemal wszystko. Od dokładnego przyjęcia po przez podanie nie mówiąc o celnym strzale na bramkę przeciwnika. Od 57. minuty goście musieli radzić sobie w dziesiątkę. Dwie żółte w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Krzysztof Wicki. Wydawało się, że to idealna okazja do zdobycia wyrównującego trafienia, a następnie bramki dającą prowadzenie. Niestety była to tylko złudna nadzieja. Legionovia nie potrafiła wykorzystać ani jednej akcji pod bramką Gryfu. Co gorsza, goście mieli również swoje okazje bramkowe, które na szczęście gospodarzy nie wykorzystali. Do końca meczu wynik się nie zmienił i goście wyjeżdżają z Legionowa z trzema punktami.

Następne spotkanie Legionovia rozegra na wyjeździe. Przeciwnikiem naszej drużyny będą Błękitni Stargard. Mecz rozpocznie się w środę o godzinie 17:00.

Legionovia Legionowo – Gryf Wejherowo 1:2 (1:2)

Legionovia: Bartosz Kowalczyk – Mikołaj Grzelak, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanič, Maciej Ostrowski (67 Olaf Martynek) – Mateusz Leleno, Konrad Zaklika, Luka Janković (84 Michal Skwarczek), Wojciech Szumilas, Eryk Więdłocha – Grzegorz Mazurek (74 Mario Vasilj).

Na naszym profilu Facebook są dostępne zdjęcia z tego meczu. Zapraszamy do odwiedzenia albumu.