KS Legionovia Legionowo

Wysoka porażka ze Zniczem

W meczu 28. kolejki II ligi Legionovia przegrała w środowe popołudnie na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 4:0. Tym samym podopieczni Bogdana Jóźwiaka stracili już szanse na utrzymanie się na szczeblu drugoligowym. Dla gospodarzy z kolei to bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o pozostanie w II lidze na kolejny sezon.

Prowadzenie Zniczowi już w 2. minucie dał Dariusz Zjawiński po trafieniu z rzutu karnego. W 21. minucie Legionovia mogła wyrównać na 1:1, lecz „jedenastki” nie wykorzystał tym razem Patryk Koziara. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to gospodarze schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką. W 67. minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Dariusz Zjawiński – ponownie po celnym uderzeniu z 11. metra. W ostatnich 10 minutach Znicz zdobył kolejne 2 bramki. Najpierw w 83. minucie Damiana Podleśnego pokonał Bartłomiej Faliszewski. Kilka minut później wynik meczu ustalił Mikołaj Szymański.

Wysoka porażka ze Zniczem ostatecznie przypieczętowała to, co de facto było nieuchronne. Legionovia spada ze szczebla drugoligowego. Do końca rozgrywek pozostało jednak jeszcze 5 kolejek. Jesteśmy pewni, że Novia będzie w każdej z nich walczyć o jak najlepsze rezultaty. Kolejny mecz już w sobotę (04.07) o godz. 12:00 z Gryfem Wejherowo na stadionie w Legionowie.

Znicz Pruszków – Legionovia Legionowo 4:0 (1:0) Bramki: D. Zjawiński (2′, 67′), B.Faliszewski (83′), M. Szymański (88′)

Znicz: Piotr Misztal – Marcin Bochenek, Adrian Rybak, Martin Baran, Peter Drobňák – Marcin Rackiewicz (66′ Bartłomiej Faliszewski), Maciej Machalski, Bartosz Nowicki (46′ Karol Noiszewski), Paweł Moskwik – Patryk Czarnowski (55′ Arkadiusz Pyrka), Dariusz Zjawiński (85′ Mikołaj Szymański). Trener Artur Węska

Legionovia: Damian Podleśny – Kacper Kaczorowski, Sebastian Weremko, Daniel Choroś, Piotr Maślanka – Andrzej Trubeha (89′ Mateusz Turkowski), Oskar Koprowski, Marcin Kluska (74′ Jacek Lewandowski), Patryk Koziara, Michał Bajdur (62′ Mateusz Małek) – Karol Podliński. Trener Bogdan Jóźwiak

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)