Tylko remis w Niepołomicach

Legionovia Legionowo zremisowała na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 2:2. Bramki dla podopiecznych Roberta Pevnika zdobyli, Szymon Lewicki i Dejan Krljanović.

Legionowianie już od początku spotkania zaczęli bardzo wysoko atakować rywala. W 20 minucie piłkę w pole karne zagrywa Figiel a Lewicki pewnym strzałem pakuje piłkę do bramki rywala. Kolejna groźna sytuacja dla Legionovii, a w roli głównej znów Lewicki, który kapitalnym strzałem próbował pokonać bramkarza gości, lecz Staniszewski ofiarnie interweniuje. Zawodnicy Puszczy próbowali odrobić straty, lecz ich ataki kończyły się za każdym razem niepowodzeniem. Pod koniec pierwszej połowy Maciejewski próbował z bliskiej odległości pokonać bramkarza rywala, ale bramkarz intuicyjnie broni. W 45 minucie Dejan Krljanović zdobywa bramkę na 2:0, który pięknym strzałem z 16 metrów pokonuje bramkarza gości. Legionowianie prowadzą po pierwszej połowie z Puszczą Niepołomice 2:0.

Kolejna odsłona to zwrot akcji o 180 stopni. Zawodnicy z Niepołomic za wszelką cenę chcą odrobić straty do Legionovii. W 60 minucie Adrian Napierała zdobywa bramkę kontaktową po podaniu w pole karne kolegi z drużyny. Legionowianie zaczęli atakować i Tatara miał idealną sytuacje do podwyższenia wyniku. Biegł sam na sam z bramkarzem, Staniszewskim, lecz napastnik nieskutecznie lobował bramkarza. W 79 minucie sędzia dyktuje rzut karny dla Puszczy i drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną, obejrzał zawodnik Legionovii, Marcin Stromecki za zagranie piłki ręką. Okazuje się, że sędzia nie pokazał wcześniej żółtej kartki zawodnikowi Legionovii więc decyzja arbitra jest bardzo kontrowersyjna. Adrian Gębalski pewnie wykorzystuje rzut karny i doprowadza do remisu w 81 minucie spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Bramki:60. Napierała, 81. Gębalski (kar.) – 20. Lewicki, 45. Krljanovic

Kartki:   28. Biernat (PSZ), 33. Lepiarz (PSZ), 53. Napierała (PSZ), 56. Sojda (PSZ), 78. Kotwica (PSZ) – 43. Ziąbski (LGN), 49. Maciejewski (LGN), 76. Dankowski (LGN)   80. Stromecki (LGN)

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Biernat, Napierała, Lepiarz, Łączek – Zaremba (85. Lampart), Gawęcki, Sojda (63. Kotwica), Szewc (46. Madejski), Stepankov, Gębalski.
Rezerwowi: Sobieszczyk, Stròzik, Furtak, Kotwica, Madejski, Lampart, Mikołajczyk.

Legionovia Legionowo: Smyłek – Dankowski, Wieczorek, Menzel, Goliński, Ziąbski (65. Stromecki), Krljanovic, Figiel (63. Tatara), Maciejewski (89. Przybylski), Czapa (83. Goropevsek), Lewicki.
Rezerwowi: Waśkòw, Tatara, Wolski, Przybylski, Kołodziejski, Stromecki, Goropevsek.

Sędziowie: Paweł Kantor