Trzy bramki Novii. Piłkarze Tarachulskiego pokonali Mazur

W sobotnie popołudnie legionowianie podejmowali Mazur Ełk. Gospodarze tego spotkania zwyciężyli mecz z gośćmi z północy 3:1. Dwie bramki w tym meczu zdobył Piotr Krawczyk, a jedną Patryk Koziara.

Od początku meczu widać było kto będzie stroną dominującą. Drużyna z Ełku, która przed spotkaniem z Legionovią zajmowała 15 miejsce w ligowej tabeli nie była brana pod uwagę jako zwycięzca tego meczu. Już w 8. minucie Patryk Koziara mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie. Niestety uderzenie kapitana legionowskiej drużyny trafiło w poprzeczkę. Mazur musiał się skupić w dużej mierze na grze obronnej bowiem piłkarze tego zespołu nie mieli zbyt dużo okazji na popisanie się w ataku. Kolejną groźną sytuacje legionowianie mieli w 27. minucie gdzie ponownie futbolówkę uderzył Koziara. Tym razem trafił w słupek. Kiedy piłkarze już powoli szykowali się na przerwę, arbiter podyktował rzut karny po zagraniu ręką zawodnika Mazura, Mariusza Żegoty. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Piotr Krawczyk i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Bartłomieja Dankowskiego. Tym samym ustalił on wynik pierwszej części meczu na 1:0.

W drugiej połowie goście zaczęli atakować bramkę Legionovii. Chcieli jak najszybciej zdobyć bramkę wyrównującą. Biało-żółto-czerwoni oddali lekko inicjatywę gościom z Ełku by następnie uderzyć na nich z kontratakiem. Tak stało się w 75. minucie gdzie po odbiorze Patryka Koziary, który następnie dograł do Krawczyka, a ten pewnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Po czterech minutach mieliśmy już 3:0. Tym razem autorem trafienia był sam Patryk Koziara, który w tym meczu rozgrywał fenomenalne zawody. Wydawało się, że Legionovia wyjdzie zwycięsko bez straty bramki. Niestety nonszalancję w obronie wykorzystał Mariusz Łapiński w 87. minucie. Bramka ustaliła wynik meczu na 3:1.

Następny mecz Legionovia zagra na wyjeździe z Polonią Warszawa. Spotkanie odbędzie się 22 września o godzinie 17:00. Warto też dodać, że najbliższe spotkanie u siebie rozpocznie się 26 wrześnie. Wtedy podopieczni Bartosza Tarachulskiego rozegrają mecz w Pucharze Polski z GKS-em Tychy. Puchary zostały zaplanowane na godzinę 16:00. Serdecznie zapraszamy!

Legionovia Legionowo – MKS Mazur Ełk 3:1 (1:0)

Bramka: 45′, 75′ Piotr Krawczyk, 79′ Patryk Koziara – 87′ Mariusz Łapiński

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Górski, Daniel Choroś, Patryk Koziara, Grzegorz Mazurek (63′ Kamil Wolski), Kacper Będziszak, Konrad Zaklika, Piotr Krawczyk (80′ Konrad Trzmel), Sebastian Weremko, Slaven Jurisa ( 77′ Filip Kowalczyk), Patryk Paczuk (70′ Daniel Gołębiewski).