KS Legionovia Legionowo

Sparing zamiast ligi. Porażka w Pruszkowie

Legionovia po tym jak PZPN odwołał 20. kolejkę 2 ligi zaplanowała rozegranie spotkania sparingowego z ligowym rywalem, Zniczem Pruszków. Mecz zakończył się porażką na wyjeździe 0:1.

Pierwsza część spotkania nie przyniosła bramek. Obie drużyny grały bardzo zachowawczy futbol. Nie mogliśmy zauważyć wielu ciekawych sytuacji w pierwszej odsłonie spotkania. Gra obfitowała w akcje w środku pola oraz wiele nieudanych prób ataku na bramkę rywali. Legionowianie jak i zawodnicy z Pruszkowa nie zdołali przez 45 minut skierować piłki do siatki. Arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Kolejne 45 minut rozpoczęło się prawie identycznie jak pierwsza część spotkania. Trener Robert Pevnik wykonał parę roszad w składzie dając tym samym pograć nowym zawodnikom w drugiej połowie. W 60 minucie na boisko wszedł świeżo pozyskany zawodnik Legionovii Legionowo, Bartosz Waleńcik. Gospodarze zaczęli coraz śmielej atakować legionowską bramkę. W 75 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się zawodnik Zniczu, a następnie skierował piłkę do bramki Kochalskiego. Legionowianie nie zdołali doprowadzić do remisu, przegrywając zarazem spotkanie w Pruszkowie 1:0.

Znicz Pruszków – Legionovia Legionowo 1:0

Legionovia: Mateusz Kochalski – Mikołaj Grzelak, Tomasz Wojcinowicz (80′ Maciej Ostrowski), Klemen Nemanič, Wojciech Kalinowski (60′ Daniel Kutarba), Gracjan Kuśmierek (46′ Mateusz Leleno), Michal Skwarczek (60′ Bartosz Waleńcik), Luka Janković (30′ Konrad Zaklika), Wojciech Szumilas (85′ Olaf Martynek), Eryk Więdłocha (46′ Przemysław Rybkiewicz), Mario Vasilj (60′ Grzegorz Mazurek).