Smutne zakończenie rundy jesiennej. Porażka z rezerwami warszawskiej Legii

Legionowianie ostatnie swoje spotkanie ligowe w rundzie jesiennej przegrali na własnym boisku z rezerwami warszawskiej Legii 2:3. Bramki dla Legionovii zdobyli – Marcin Burkhardt oraz Piotr Krawczyk.

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 10. minucie meczu piłkę do siatki wpakował doświadczony pomocnik, Marcin Burkhardt. Zawodnik znalazł się przy krótkim słupku bramkarza Legii, a następnie wpakował piłkę do bramki rywala. Niestety dobra gra legionowskiego zespołu po tej bramce ustała. Po pięciu minutach goście wyrównali po golu Mateusza Praszelika. Wydawało się, że biało-żółto-czerwoni wyrównają przebieg meczu. Niestety stało się zupełnie inaczej. Legioniści w 32. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Mateusza Bondarenko. Po pierwszej połowie gospodarze schodzili do szatni przegrywając z rezerwami Legii 1:2.

Wszyscy na stadionie sądzili, że druga odsłona meczu rozpocznie się dobrze dla Legionovii. Po dziewięciu minutach gry legionowianie wyprowadzili perfekcyjną kontrę. Rajdem popisał się Eryk Więdłocha, który podał do ustawionego na skrzydle Patryka Paczuka. Ten podał na wolne pole Piotrowi Krawczykowi, który zdobył bramkę wyrównującą. Już teraz nikt nie miał wątpliwości, kto zdobędzie bramkę dającą prowadzenie. Mimo wszystko gra Legionovii przypominała walenie głową w mur. Dobrze ustawiona obrona gości nie pozwalała na dokładne rozegranie piłki. Na domiar złego dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry goście strzelili bramkę. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Bartosz Brodziński, który ustalił zarazem wynik spotkania na 3:2.

To było ostatnie spotkanie Legionovii Legionowo w tym roku. Po rundzie jesiennej ostatecznie zajmujemy 3 miejsce w ligowej tabeli. Legionowianie uzbierali na swoje konto 33 punkty. Widzimy się na wiosnę! Dziękujemy, że byliście z nami!

Legionovia Legionowo – Legia II Warszawa 2:3 (1:2)

Bramki: 10′ Marcin Burkhardt, 54′ Piotr Krawczyk – 15′ Mateusz Praszelik, 32′ Mateusz Bondarenko, 81′ Bartosz Brodziński.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Górski, Daniel Choroś, Sebastian Weremko, Kacper Będzieszak, Marcin Burkhardt (76′ Filip Kowalczyk), Konrad Zaklika, Piotr Krawczyk, Patryk Koziara (83′ Daniel Gołębiewski), Eryk Więdłocha, Kamil Wolski (45′ Patryk Paczuk).