Skuteczniejsza Elana

W meczu 24. kolejki II ligi KS Legionovia przegrała na własnym boisku z Elaną Toruń 2:1. Choć nie brakowało dogodnych sytuacji strzeleckich, to ostatecznie zespół z Torunia opuszcza Legionowo z 3 pkt.

Zwycięstwo podopiecznych Bogdana Jóźwiaka w Polkowicach dawało nadzieję na pozytywny rezultat także w sobotnie popołudnie. Tym bardziej, że Elana uległa w środku tygodnia Stali Rzeszów (1:4). Początek spotkania nie ułożył się jednak najlepiej dla gospodarzy, bowiem to Elana objęła prowadzenie w 7. minucie gry za sprawą trafienia Filipa Kozłowskiego. Już 5 minut później mogło dojść do wyrównania, lecz piłka po uderzeniu głową Karola Podlińskiego trafiła w poprzeczkę. W 33. minucie dobrą indywidualną akcją popisał się Mateusz Małek, uderzając jednak tuż obok słupka bramki drużyny gości.

W II połowie Legionovia od razu ruszyła do ataku, czego efektem były sytuacje Krzysztofa Gancarczyka i Karola Podlińskiego. Ten dobry fragment meczu przyniósł efekt w postaci bramki wyrównującej Patryka Koziary z rzutu karnego w 54. minucie. Gdy wydawało się, że to gospodarze nabiorą wiatru w żagle, Elana po kilku minutach ponownie wyszła na prowadzenie. Strzelcem gola tym razem Bartosz Machaj. Legionowianie nieustannie próbowali odwrócić losu meczu, lecz niestety brakowało skutecznego wykończenia akcji pod bramką rywala. Ponownie przed doskonałymi okazjami stanęli Mateusz Małek oraz Kacper Będzieszak. Wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Zawodnikom Legionovii zabrakło dziś skuteczności i więcej zimnej krwi w polu karnym przeciwnika. Brawa jednak za zaangażowanie do samego końca i nie pozostaje nic innego jak walka w każdym kolejnym starciu o 3 pkt. W następny weekend zmierzymy się na wyjeździe z liderem tabeli – Widzewem Łódź (13.06.2020, godz. 19:10).

Legionovia Legionowo – Elana Toruń 1:2 (0:1)
Bramki: Patryk Koziara 54 – Filip Kozłowski 7, Bartosz Machaj 59

Legionovia: 1. Damian Podleśny – 18. Michał Bury (84, 4. Kacper Kaczorowski), 3. Rafał Zembrowski, 99. Daniel Choroś, 11. Piotr Maślanka – 16. Mateusz Małek, 8. Oskar Koprowski (72, 6. Konrad Zaklika), 7. Marcin Kluska, 14. Patryk Koziara, 22. Krzysztof Gancarczyk (67, 24. Kacper Będzieszak) – 10. Karol Podliński (72, 21. Andrzej Trubeha).

Elana: 12. Dawid Kuchnicki – 5. Jakub Świeciński (71, 18. Bartosz Boniecki), 37. Michał Bierzało, 2. Wojciech Onsorge, 14. Mateusz Stryjewski – 15. Filip Kozłowski (84, 16. Dominik Pisarek), 9. Bartosz Machaj (75, 27. Lukáš Hrnčiar), 19. Mariusz Kryszak, 10. Krzysztof Kołodziej, 17. Dominik Kościelniak – 7. Matúš Marcin.

Sędzia: Marcin Bielawski (Katowice)