Siarka spaliła Novie

Legionovia Legionowo przegrała na własnym stadionie z Siarką Tarnobrzeg 1:0. Bramkę dla przyjezdnych zdobył w 2 minucie Więcek.

Legionovia już od początku spotkania nie popisała się w swoich szykach obronnych pokazuję dezorganizacje i fatalne ustawienie, co wykorzystała drużyna Siarki strzelając bramkę na 1:0. Autorem bramki dla gości był Więcek, który strzałem za pola karnego pokonał bramkarza Mikołaja Smyłka. Piłkarze z Tarnobrzega stosowali bardzo wysoki pressing, co nie pozwalało na rozegranie piłki na własnej połowie, lecz Legionovia potrafiła wyprowadzić groźną akcje. Najlepszą sytuacje w pierwszej połowie spotkania miał Zaniewski, który po dośrodkowaniu Stromeckiego próbował wślizgiem wpakować piłkę do siatki rywala, ale minimalnie minął się z piłką. Siarka odpowiadała, ale na szczęście nieskutecznie.

W drugiej odsłonie legionowianie zaczęli lepiej grać w obronie. Zapewne ostra reprymenda od trenerów Legionovii mocno wpłynęła na zawodników z Parkowej. Niestety atak jak i samo wyprowadzanie kontrataków pozostawia wiele do życzenia. Jasnymi punktami w sobotnim spotkaniu są zawodnicy pomocy, Samuelson Odunka i Sebastian Czapa, który szarpali grę i próbowali uruchamiać ataki Legionovii, lecz nic to nie skutkowało. Zaniewski miał jeszcze 4 sytuacje do zdobycia bramki, ale skończył się jedynie na zagrożeniu pod bramką gości. Trzeba jednak przyznać, że Legionovia walczyła i nie dawała za wygraną drużynie Siarki i jeśli wola walki przesądzałaby o przebiegu spotkania prawdopodobnie legionowianie schodziliby z boiska wygrani.