„Robert Pevnik przegrał mecz”. Porażka z Rozwojem Katowice

Legionowianie rozegrali pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej na własnym stadionie. W czwartkowe popołudnie gościliśmy zespół z Katowic, tamtejszy Rozwój. Niestety, podopieczni Roberta Pevnika przegrali spotkanie przed własną publicznością 1:2. Bramkę honorową dla Legionovii zdobył Luka Janković.

Pierwsza część meczu była bardzo słaba w wykonaniu gospodarzy. Wiele nie celnych podań było główną wadą w grze zespołu z Legionowa. Piłkarze nie potrafili rozegrać ani jednej składnej akcji. Wiele zagrań było kierowane do zawodnika drużyny przyjezdnej z czego szły bardzo niebezpieczne akcje. Legionowianie sprawiali wrażenie kompletnie nie zgranych. Nie mieli żadnego pomysłu na grę i wiele akcji, które były rozgrywane niemrawo kończyły się fiaskiem.

Trudno było patrzeć na to co działo się na boisku. Po sporej zmianie kadrowej i dobrym okresie przygotowawczym wydawało się, że drużyna będzie lepiej radziła sobie podczas spotkań ligowych. Te nieudolność ze strony graczy z legionowa wykorzystał na początku meczu Tomasz Wróbel, który w 6. minucie ustalił wynik pierwszej połowy spotkania.

Druga część zaczęła się nieco lepiej. Zawodnicy wyszli na ostatnie 45 minut bardziej zmotywowani. Legionowianie zaczęli coraz lepiej radzić sobie na boisku i przez dłuższy okres czasu przeważali. Mimo wszystko, goście ustawili szczelną obronę przed własną bramką i nie pozwalali Legionovii jej zburzyć. Robert Pevnik starał się wspomóc drużynie nowymi zawodnikami, lecz wszystko kończyło się znów nieudanymi akcjami.

W 65. minucie spotkania legionowianie musieli grać do końca meczu o jednego zawodnika mniej. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Mario Vasilij za uderzenie gracza Rozwoju łokciem w głowę. Po czterech minutach zawodnicy rozzłoszczeni niesłuszną według nich decyzją ruszyli ze sportową złością do ataku zdobywając bramkę wyrównującą. Strzelcem gola okazał się Luka Janković, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym pakują piłkę do siatki Rozwoju.

Zawodnicy gości znów zaczęli atakować. Wiedząc, że grają z przewagą jednego zawodnika coraz śmielej pojawiali się pod bramką gospodarzy. Legionowianie również nie chcieli podzielić się punktami w tym meczu. Obydwie drużyny zaczęły grać bardzo ofensywnie co musiało skończyć się trafieniem, któreś ze stron. Tak stało się w 88. minucie meczu. Dośrodkowanie w pole karne Legionovii skutecznie wykorzystał Michał Szeliga, który swoim trafieniem ustalił wynik tego meczu na 1:2.

Legionowianie przegrali swój drugi mecz i są aktualnie trzecią drużyną od końca będąc zarazem w strefie spadkowej do III ligi. Mimo porażki i niezadowalającej gry wierzymy, że drużyna złapie rytm i będziemy oglądać Legionovię w nowym sezonie w 2 lidze.

Następne spotkanie Legionovii Legionowo zostanie rozegrane już w środę. Podopieczni Roberta Pevnika podejmą Wisłę Puławy o godzinie 16:00.

Legionovia Legionowo – Rozwój Katowice 1:2 (0:1)

Legionovia: 1. Mateusz Kochalski – 4. Tomasz Wojcinowicz, 24. Bartosz Waleńcik, 18. Klemen Nemanič (23, 7. Przemysław Rybkiewicz), 22. Wojciech Kalinowski – 5. Maciej Ostrowski (46, 3. Daniel Kutarba), 19. Luka Janković, 25. Michal Skwarczek (77, 15. Gracjan Kuśmierek), 11. Wojciech Szumilas (76, 28. Konrad Zaklika), 9. Eryk Więdłocha – 26. Mario Vasilj.

zdj: NoToSport.pl