Remisowy Wielki Czwartek

Legionovia Legionowo w Wielki Czwartek, zremisowała 1:1 na wyjeździe z Okocimski KS Brzesko. Bramkę dla Legionovii zdobył Szymon Lewicki w 45 minucie spotkania.

Od początku spotkania to gospodarze groźne atakowali bramkę Smyłka. W 19 minucie spotkania Białkowski szybko dograł do Głuszki a ten bez wahania oddał strzał na bramkę Legionovii, lecz kapitalnie spisał się na bramce golkiper z Parkowej. Po tej sytuacji mieliśmy ostrą wymianę zdań, lecz nie w akcjach tylko ostrą grą z obu stron. W ciągu 8 minut arbiter spotkania pokazał aż pięć żółtych kartek. Jedną zdobył obrońca Legionovii Legionowo Robert Menzel w 32 minucie spotkania gdzie powalił biegnącego z boku pola karnego Pyciaka a kolejną w 40 minucie Kamil Tlaga po faulu na rywalu z Brzeska. Po dwóch minutach po ukaraniu pomocnika Legionovii, Okocimski wychodzi na prowadzenie. Jurij Głuszki wykorzystał podanie Wojcieszyńskiego i strzelił na bramkę. Piłka odbiła się jeszcze od nóg Smyłka, lecz futbolówka wpadła do bramki. Legionowianie chcieli szybko odpowiedzieć i to się udało. W ciągu 3 minut zdołali doprowadzić do remisu w tym spotkaniu. Szymon Lewicki w 45 minucie meczu strzelił bramkę która dała remis w pierwszej części spotkania.

W kolejnej odsłonie dopiero w 64 minucie coś zaczynało się dziać. Wieczorek uruchomił po prawej stronie Figla, który dośrodkował na piąty metr do Lewickiego. Niestety napastnik nie trafił czysto w piłkę i ta pszedła obok bramki. W 78 minucie meczu Robert Pevnik dokonał pierwszych zmian w drużynie. Z boiska zszedł Wieczorek a wszedł Odunka. Po dwóch minutach od zmian Legionovii, groźnie zaatakowali gospodarze. Dziadzio uderzył mocno na bramkę Smyłka, lecz ten odbił piłkę przed siebie a dobitka dała jedynie rzut rożny z którego nic nie wynikło. Kolejne zmiany ze strony Legionovii, z boiska zszedł Figiel a za niego wszedł Wolski następnie trzecią zmianę wykorzystuje Pevnik, posyłając na ławkę nie widocznego w spotkaniu Ziąbskiego a za niego na murawie pojawił się Pavić. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Okocimski mógł zdobyć bramkę, która dałaby zwycięstwo drużynie z Brzeska. Znakomitym dośrodkowaniem na piąty metr popisał się Wojcieszyński. W polu karnym pojawił się Głuszko, lecz ten trafił prosto w głowę bramkarza Legionovii! Legionowianie dokonali jeszcze zmiany między Czapą a Maciejewskim i sędzia zakończył czwartkowe spotkanie, które zakończyło się remisem 1:1.

Bilans po 5: 1 wygrana 3 remisy i 1 porażka. Legionowianie grają na pewne utrzymanie w 2 Lidze Centralnej. Niestety na boisku nie mogliśmy zobaczyć nowo pozyskanego Adama Czerkasa, który wrócił na Parkową z Polonii Warszawa. Oby następne spotkanie było zwycięskie!

Bramki: 42. Głuszko – 45. Lewicki

Kartki: 34. Garzeł (OKS), 37. Wojcieszyński (OKS), 39. Tlaga (OKS), 40. Jaworśkyj (OKS) – 32. Menzel (LGN), 76. Krljanovič (LGN), 84. Czapa (LGN)

Can-Pack Okocimski Brzesko: Błąkała – Wawryka, Ryś, Garzeł, Kasprzyk – Pyciak (62. Bryła), Lewiński (78. Dziadzio), Jaworśkyj (46. Guja), Wojcieszyński, Białkowski (85. Tokarz) – Głuszko

Rezerwowi: Kozieł – Baran, Dziadzio, Guja, Duszyk, Bryła, Tokarz

Legionovia Legionowo: Smyłek – Wieczorek (79. Odunka), Goliński, Dankowski, Menzel – Tlaga, Krljanovič, Ziąbski (85. Pavić), Figiel (84. Wolski), Czapa (90+1. Maciejewski) – Lewicki

Rezerwowi: Waśkow – Maciejewski, Wolski, Tatara, Pavić, Kołodziejski, Odunka

Sędziowie: Kruszyński – Lis, Szczurek – Witniarz