KS Legionovia Legionowo

Rekordowa seria przerwana. Porażka w Rzeszowie

Legionovia Legionowo przegrała niedzielne spotkanie ze Stalą Rzeszów 3:1. Tym samym rzeszowianie przerwali passę Legionovii jaki było 15 zwycięstw ligowych z rzędu.

Wynik spotkania otworzył się już w 5. minucie kiedy dokładne dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Damian Kostkowski, który głową skierował piłkę do siatki Legionovii. Po tej bramce podopieczni Trenera Marcina Sasala chcieli jak najszybciej doprowadzić do remisu. Legionowianie mimo straty bramkowej zaczęli przeważać. Atakowali raz za razem i brakowało jedynie szczęścia przy wykończeniu. Czasem nawet skuteczności. Wiele strzałów kończyło się albo dobrą interwencją bramkarza Stali Wiktora Kaczorowskiego lub niecelnym strzałem na jego bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Stali 1:0.

W drugiej odsłonie legionowianie znów ruszyli do ataków. Niestety w tym sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło „Niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Tak było i w niedzielne popołudnie. Zawodnik Stali dośrodkował piłkę w pole karne Jakuba Stefaniaka, a ten fatalnie interweniował we własnym polu karnym. Do bezpańskiej piłki dobiegł Artur Pląskowski, który bez problemu wykończył akcję. Po sześciu minutach było już 3:0 dla gospodarzy. Tym razem Pląskowski oddał strzał zza pola karnego po którym futbolówka zatrzepotała w siatce. Legionowianie zdołali jednak odpowiedzieć po bardzo ładnej bramce Jonatana Strausa z blisko 20 metrów. Biało-żółto-czerwoni walczyli do ostatniego gwizdka by zmienić niekorzystny wynik, lecz wszystko zakończyło się porażką ze Stalą Rzeszów. Ostatecznie gospodarze wygrali z Legionovią 3:1.

Następny mecz Legionovia rozegra u siebie z Pogonią Siedlce. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim w Legionowie.

Stal Rzeszów – Legionovia Legionowo 3:1 (1:0)

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Będzieszak (80. Bartosz Gołaszewski), Rafał Zembrowski, Daniel Choroś – Adam Imiela (50. Mateusz Małek), Luka Janković, Konrad Zaklika (59. Stanisław Wawrzynowicz), Patryk Koziara, Eryk Więdłocha, Karol Podliński (59. Arkadiusz Gajewski).