Broń pokonana!

W spotkaniu 6. kolejki III ligi Legionovia pokonała w Radomiu tamtejszą Broń 2:0. Novia jak dotąd bez straty punktu w delegacji – było to 4. wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Michała Pirosa.

Początek spotkania należał jednak do gospodarzy. Broń próbowała zagrozić bramce strzeżonej przez Pawła Błesznowskiego, lecz piłka nie znalazła drogi do siatki. Co nie udało się radomszczanom, udało się legionowianom. W 18. minucie wynik meczu otworzył Michał Bajdur. Pod koniec I części gry bardzo dobrą indywidualną akcją popisał się Andrzej Trubeha. Piłka po jego technicznym strzale o centymetry minęła słupek bramki gospodarzy.

II połowa rozpoczęła się wyśmienicie dla biało-żółto-czerwonych. W 51. minucie po świetnie rozegranym rzucie rożnym swoją kolejną bramkę w tym sezonie zdobył Andrzej Trubeha. Kolejne minuty to kontrola sytuacji boiskowej przez ekipę Pirosa. Broń miał 2-3 niezłe sytuacje do zdobycia gola, ale ostatecznie Novia ponownie zachowała czyste konto.

Dzięki temu zwycięstwu Legionovia znajduje się w ścisłej czołówce tabeli z dorobkiem 13 punktów po 6 rozegranych meczach. Kolejnym przeciwnikiem naszych ulubieńców będzie ostatni zespół w tabeli – KS Wasilków. To starcie w sobotę (19.09) o godz. 16:00 w Legionowie. Do zobaczenia na Parkowej!

Broń Radom – Legionovia Legionowo 0:2 (0:1)

Bramki: M. Bajdur (18′), A. Trubeha (51′)

Broń: Zacharski – Machajek (47′ Smuczyński), Saavedra, Jagieła, Stefański (82′ Głowacki), Leśniewski, Jończyk, Dąbrowski, Kielak, De la Nuez, Śliwiński (77′ Goljasz). Trener: Artur Kupiec.

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski (90′ Worach), Choroś, Gibas, Barański, Karabin (90′ Bućko), Koziara, Kluska (86′ Zawistowski), Dąbrowski (68′ Kowalski), Bajdur, Trubeha (86′ Mich). Trener: Michał Piros.

Żółte kartki: Leśniewski – Barański, Kluska, Koziara.

Sędzia: Damian Szczytniewski (Płock).