Porażka na inauguracje. Unia zapewniła sobie zwycięstwo w końcówce

Legionovia Legionowo przegrała na wyjeździe z Unią Skierniewice 2:1. Niestety podopieczni Bartosza Tarachulskiego stracili bramkę w ostatniej minucie spotkania co nie pozwoliło nawet zdobyć jednego punktu.

W pierwszej części meczu obydwie drużyny grały bardzo spokojny futbol. Dopiero 26. minucie Unia wyszła na prowadzenie po bramce Kamila Łojszczyka, który głową skierował piłkę do bramki Legionovii. Podopieczni Tarachulskiego chcieli jak najszybciej wyrównać przebieg spotkania. Mimo ciągłych prób udało się to dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Bramkę na 1:1 zdobył Slaven Jurisa, który wykorzystał rzut karny. Arbiter przy stanie remisowym zakończył pierwsze 45 minut.

W finalnej części Legionovia mogła wyjść na prowadzenie, lecz niestety nie potrafiła wykorzystać paru dogodnych sytuacji. Mimo dwóch puszczonych bramek przez Oliwera Wienczatka bramkarz obronił dwie sytuacje sam na sam, które stworzyli sobie zawodnicy gospodarzy. Pod koniec spotkania piłkarze Unii przycisnęli biało-żółto-czerwonych. Mimo szczelnie ustawionej obrony legionowianie w doliczonym czasie gry stracili bramkę na 2:1. Zawodnik Unii Maciej Nalej ustalił wynik spotkania i arbiter minute później zakończył mecz.

W następnym spotkaniu Legionovia Legionowo podejmie ŁKS 1926 Łomża. Spotkanie zostało zaplanowane na 15 sierpnia na godzinę 17:00.

Unia Skierniewice – Legionovia Legionowo 2:1 (1:1)

43′ Slaven Jurisa.

Legionovia: Oliwer Wienczatek – Jacek Lewandowski, Patryk Koziara (83′ Grzegorz Mazurek), Daniel Choroś, Kacper Górski, Patryk Paczuk (64′ Daniel Gołębiewski), Slaven Jurisa (59′ Eryk Więdłocha), Marcin Burkhardt, Luka Janković, Konrad Trzmiel, Piotr Krawczyk.