Polonia wraca do domu bez punktów.

Dzisiejsze spotkanie z Polonią Bytom pokazało, że w Częstochowie zaliczyliśmy tylko potknięcie. Wygrana przy własnej publiczności dodaje skrzydeł, szczególnie, że rywal przyjechał tu po komplet punktów.

Pierwsza połowa spotkania to konfrontacja dwóch wyrównanych ekip. W trudniejszej sytuacji była jednak Legionovia, bo to ona grała pod wiatr, a ten potrafił czasami piłką zawirować. Każda z drużyn miał w tej części gry swoje szanse i sytuacje na zdobycie bramki. Jednak bezbramkowy remis utrzymał się do gwizdka kończącego pierwszą połowę.

W drugiej połowie Legionovia zmieniła nieco ustawienie, ożywiło to grę na połowie rywala. W 73. minucie zmieszanie pod bramką gości wykorzystał Daniel Kraska, który przyłożył nogę do piłki zagrywanej z boku i tym samym pokonał bramkarza drużyny przyjezdnej. Jak na zawołanie rozwiązał nam się worek z bramkami. Trzy minuty później Wojtek Kalinowski strzałem z dystansu podwyższył wynik na 2:0. Decydującego i zarazem ustalającego wynik spotkania gola zdobył Krystian Miś.

Trzy punkty zostają w Legionowie. Legionovia wróciła na siódmą pozycję, którą utraciła po meczu z Rakowem. Czekamy na kolejne zwycięstwa naszej drużyny. Już za tydzień jedziemy na festiwal do Opola. Tam czeka na nas lider tabeli – Odra.

KS Legionovia KZB Legionowo 3:0 Polonia Bytom

KS Legionovia KZB Legionowo: Wilk, Grzelak, Borenović, Bajat, Kalinowski, Żebrowski, Malik, Garyga, Wójcik, Madeński, Kwiatkowski.