Pogrom w Legionowie! Zbliżyli się do lidera!

Legionovia Legionowo rozgromiła swojego niedzielnego rywala. Pokonali oni Ruch Wysokie Mazowieckie aż 4:0!

Mecz rozpoczął się asekuracyjnie ze strony jednej jak i drugiej drużyny. Okazje dla Legionovii były, lecz albo brakowało szczęścia albo szybszej decyzji by oddać strzał na bramkę. Ruch został kompletnie zdominowany przez Novię. Goście mogli liczyć na kontrataki, których i tak nie zdołali wykorzystać. Bramka wisiała w powietrzu i tylko można było czekać, aż futbolówka wpadnie do siatki. Stało się tak w 45. minucie gdzie Marcin Burkhardt po dośrodkowaniu skierował piłkę głową do bramki rywala. Tym samym ustalił wynik pierwszej połowy na 1:0.

Druga odsłona zaczęła się równie lepiej dla Legionovii. Gospodarze raz za razem atakowali bramkę rywala z Podlasia. Ruch również miał swoją okazję do wyrównania, lecz nie zdołał jej wykorzystać. Od 79. minuty zaczęła się istna egzekucja. Rzut karny wykorzystał wtedy Patryk Koziara. Następnie w 87. minucie wynik podwyższył Piotr Krawczyk. Finalnie wynik spotkania ustalił Daniel Choroś w 90. minucie. Legionowianie po tym zwycięstwie zbliżyli się do lidera Sokoła Aleksandrów Łódzki na 4 punkty.

Następny mecz Legionovia rozegra na wyjeździe z Huraganem Morąg. Spotkanie rozpocznie się 19 kwietnia o godzinie 16:00.

Legionovia Legionowo – Ruch Wysokie Mazowieckie 4:0 (1:0)

Bramki: Marcin Burkhardt, Patryk Koziara, Piotr Krawczyk, Daniel Choroś.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Jakub Kabala (70. Kacper Będzieszak), Rafał Zembrowski, Sebastian Weremko, Konrad Zaklika, Karol Podliński (76. Kamil Wolski), Marcin Burkhardt (65. Patryk Koziara), Luka Janković (84. Jakub Karabin), Piotr Krawczyk, Eryk Więdłocha, Daniel Choroś.