Podział punktów z Ursusem

W niedzielne popołudnie Legionovia zremisowała u siebie z Ursusem Warszawa 1:1. Było to spotkanie w ramach 5. kolejki III ligi.

Podopieczni Michała Pirosa przystępowali do tej potyczki po 3 wyjazdowych zwycięstwach z rzędu. W 5. minucie meczu to goście byli bliscy zdobycia gola po tym jak piłka trafiła w poprzeczkę. Jednak to Novia wyszła na prowadzenie 25 minut później. Bardzo ładnym uderzeniem głową popisał się Andrzej Trubeha. Tuż przed przerwą popularne Traktorki zdołały doprowadzić do wyrównania po trafieniu Mateusza Baranowskiego. Po pierwszych 45 minutach remis 1:1.

W 56. minucie dobrej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał pomocnik gości z Warszawy, Maciej Prusinowski. Piłka po uderzeniu z „16” poszybowała tuż nad bramką Legionovii. W ciągu następnych 20 minut akcje duetu Trubeha-Koziara mogły ponownie przynieść prowadzenie biało-żółto-czerwonym. Za pierwszym razem zabrakło odrobiny precyzji, za drugim natomiast z uderzeniem naszego napastnika poradził sobie golkiper przyjezdnych, Oliwier Wienczatek. W 88. minucie kapitalną interwencję zaprezentował Paweł Błesznowski, zapobiegając tym samym utracie drugiego gola przez gospodarzy. Piłkę meczową w tym spotkaniu miała jednak Legionovia. Już w doliczonym czasie gry dobrej okazji nie wykorzystał Jakub Karabin, posyłając piłkę z dość bliskiej odległości nad bramką Ursusa.

Mimo straty 2 punktów Legionovia po 5 rozegranych meczach plasuje się w czołówce tabeli z dobrym bilansem 10 punktów na koncie. Kolejnym przeciwnikiem naszych ulubieńców będzie Broń Radom. To starcie już w niedzielę (13.09) o 19:00 w Radomiu.

Legionovia Legionowo – Ursus Warszawa 1:1 (1:1)

Bramki: A. Trubeha (30′) – M. Baranowski (44′)

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Choroś, Gibas, Barański, Karabin, Koziara, Kluska, Bućko (62′ Rozumowski), Bajdur (81′ Szeliga), Trubeha. Trener: Michał Piros.

Ursus: Wienczatek – Kabala, Papliński, Górecki (40′ Neuman), Skowroński, Baranowski, Bernacik (90′ Dzięcioł), Prusinowski, Możdżonek (70′ Słomka), Kamiński, Muszyński (70′ Szerszeń). Trener: Michał Pulkowski.

Żółte kartki: Karabin, Koziara – Baranowski, Możdżonek, Neuman.

Sędzia: Mateusz Skrzypko (Białystok).