KS Legionovia Legionowo

Podział punktów z GieKSą

W środę (17.06) w samo południe KS Legionovia podejmowała na stadionie przy ul. Parkowej zespół GKS-u Katowice, czyli jeden z głównych faworytów do awansu na zaplecze Ekstraklasy. Gospodarze dwukrotnie odrabiali straty i ostatecznie zremisowali z wyżej notowanym rywalem 2:2.

Katowiczanie tracili przed tą kolejką zaledwie punkt do lidera z Łodzi. Nic dziwnego więc, że od początku meczu chcieli pokazać swoją wyższość nad piłkarzami Legionovii. Pierwsze 25 minut to przewaga popularnej GieKSy, która została potwierdzona trafieniem Arkadiusza Jędrycha w 24. minucie gry. Z czasem coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Sygnał do odrabiania strat dał jako pierwszy Oskar Koprowski, który w 28. minucie był bliski pokonania bramkarza GKS-u po bardzo dobrym uderzeniu głową. Odważniejsze ataki podopiecznych Bogdana Jóźwiaka przyniosły w końcu efekt w 43. minucie. Wówczas w polu karnym faulowany był Karol Podliński, a „jedenastkę” na gola pewnym uderzeniem zamienił Patryk Koziara.

Druga połowa zaczęła się jednak od mocnego akcentu drużyny przyjezdnej. Zaledwie minutę po wznowieniu gry GieKSa ponownie objęła prowadzenie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Jędrych, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego. Na odpowiedź Legionovii czekaliśmy do 69. minuty. Bardzo przytomnie w polu karnym przeciwnika zachował się wówczas Patryk Koziara. Kapitan zespołu zdecydował się na uderzenie w obrębie pola karnego, piłka po drodze zmieniła jeszcze nieco kierunek za sprawą Andrzeja Trubehy. Na tablicy wyników mieliśmy tym samym wynik 2:2. W 84. minucie drugą żółtą kartką, a w efekcie czerwoną, został ukarany Daniel Choroś. Legionovia w końcowym fragmencie meczu musiała zatem radzić sobie w osłabieniu.

Ostatnie 2 mecze z murowanymi kandydatami do awansu, to 4 punkty naszych ulubieńców. Po raz kolejny należą się brawa za ambitną walkę do końca. Następne spotkanie już w najbliższą sobotę (20.06) na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

Legionovia Legionowo – GKS Katowice 2:2 (1:1) Bramki: P. Koziara (43′), A. Trubeha (69′) – A. Jędrych (24′), A. Jędrych (46′)

Legionovia: Podleśny – Zembrowski, Kluska (77′ Zaklika), Koprowski, Bajdur (62′ Małek), Podliński, Maślanka, Koziara, Bury (46′ Kaczorowski), Będzieszak (64′ Trubeha), Choroś

GKS: Mrozek – Wojciechowski, Janiszewski, Jędrych, Michalski – Kiebzak, Stefanowicz, Gałecki, Urynowicz (79′ Habusta), Woźniak (79′ Wroński) – Kurbiel (74′ Rogalski)

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń)