Pierwszy remis w okresie przygotowawczym

W piątkowe popołudnie legionowianie rozegrali spotkanie sparingowe na tureckim zgrupowaniu. Piłkarze Legionovii zremisowali 1:1 z FC Bunyodkor.

Pierwsza połowa należała do Legionovii. Podopieczni Roberta Pevnika atakowali raz za razem i wszystko wskazywało na to, że obejmą prowadzenie w piątkowym spotkaniu. Bardzo dobrze grająca obrona odpierała ataki piłkarzy z Uzbekistanu. W kolejnych minutach legionowianie tworzyli coraz groźniejsze sytuacje co dawało powody do uzasadnionego optymizmu. Powody do optymizmu zmiótł gol Bunyodkor’u w 43 minucie i legionowianie schodzili z boiska z jedną stratą bramkową.

Kolejna odsłona pokazała, że piłkarze z Uzbekistanu nie są tylko statystami i też chcą coś ugrać w tym sparingu. Piłkarze zaczęli atakować legionowian coraz groźniej i jak potwierdził pomocnik Legionovii Legionowo, Marcin Figiel, ta połowa należała do klubu z Uzbekistanu. Podopieczni Roberta Pevnika nie chcieli jednak przegrać kolejnego spotkania z rzędu i zaczęli coraz śmielej radzić sobie w polu karnym Bunyodkor’u. Bramkę remisową strzelił w ostatnich minutach Szymon Lewicki. Asystę zaliczył Rafał Maciejewski jak dodał sam strzelec gola dającego ostatecznie wynik remisowy.

W dzisiejszym spotkaniu z powodu kontuzji nie wystąpili obrońca Kamil Dankowski oraz pomocnik Kamil Tlaga. Choroby nabawili się zawodnicy Marcin Stromecki oraz Karol Ziąbski. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!