KS Legionovia Legionowo

Pierwsza porażka w rundzie wiosennej

Legionovia Legionowo przegrała swoje pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej. Uległa na własnym boisku Znicz Pruszków 1:2.

Na początku pierwszej połowy nic specjalnego się nie dało. Piłkarze obydwu drużyn rozgrywali spotkanie z środkowej części boiska i nie było zbyt dużo składnych oraz klarownych okazji do strzelenia bramki. Można było jedynie dostrzec, że Znicz lepiej radzi sobie z piłką i jest bardziej zdeterminowany do zgarnięcia trzech punktów w sobotnim spotkaniu. Legionowianie zaś ostro atakowali zawodników z Pruszkowa i prawdopodobnie dzięki temu podopieczni Roberta Pevnika nie stracili bramki w pierwszej połowie.

Druga część spotkania była o wiele bardziej ciekawsza niż pierwsza odsłona. W 50 minucie spotkania Robert Menzel dostał drugą żółtą kartę a w konsekwencji czerwoną od arbitra sobotniego spotkania. Po trzech minutach po ukaraniu obrońcy Legionovii, zawodnicy Znicza Pruszków zdobyli bramkę, która dała im prowadzenie na Parkowej. Strzelcem bramki był Daniel Kraska. Znicz po tym jak legionowianie musieli grać w dziesiątkę, coraz śmielej poczynał sobie na legionowskiej murawie. W 83 minucie spotkania wynik podwyższa Bartosz Żurek a w ostatnich minutach bramkę honorową dla Legionovii zdobył Rafał Maciejewski.

To pierwsza porażka podopiecznych Roberta Pevnika w rundzie wiosennej. Oby było ich jaka najmniej.

Bramki:90. Maciejewski – 53. Kraska, 86. Żurek

Kartki:   50. Menzel (LGN)

Legionovia Legionowo: Smyłek – Dankowski, Menzel, Wieczorek, Goliński, Pavić (75. Ziąbski), Figiel (63. Krljanovic), Lewicki, Odunka (61. Czapa), Maciejewski, Tatara (53. Grudniewski)

Znicz Pruszków: Bigajski – Niewulis, Jędrych, Gurzęda, Kucharski – Kopciński (79. Żurek), Tomczyk, Dobosz (80. Januszewski), Nawrocki (69. Banaszewski), Kraska (88. Muszyński) – Górski

Sędziowie: Łukasz Śmietanka (Radom)