Piękna bramka „Burego” nie pomogła [ZOBACZ GOLA]. Wrócili z Zambrowa bez punktów

Legionowianie przegrali swoje wyjazdowe spotkanie z Olimpią Zambrów 1:3. Jedyną bramkę dla Legionovii zdobył Marcin Burkhardt w 11. minucie meczu.

Wszystko szło w dobrą stronę. Od pierwszego gwizdka gra Legionovii była bardzo dobra. Szybkie podania, składne akcje – należało jedynie czekać na otwarcie wyniku przez naszą drużynę. Tak się stało w 11. minucie gdzie do bramki zza połowy boiska trafił Marcin Burkhardt. Zdobył fenomenalną bramkę lobując bramkarza Olimpii, Piotra Czaplińskiego (zobacz bramkę). Dobra gra „Novii” trwała jeszcze przez co najmniej 4 minuty. Potem działo się coraz gorzej. Drużyna nie potrafiła przebić się przez szczelną obronę gospodarzy. Co gorsza piłkarze z Zambrowa coraz częściej dochodzili do groźnych sytuacji. W większości dobrą interwencją popisywał się Oliwer Wienczatek, choć i on nie raz popełnił błąd poprzez niedokładne wybicie piłki z piątego metra. W 25. minucie Olimpia wyrównała przebieg meczu. Zdobywcą bramki okazał się być Przemysław Jastrzębski, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki Legionovii. Wydawało się, że stracona bramka podziała otrzeźwiająco dla Legionovii. Nic bardziej mylnego. Minute przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej części, Michał Hryszko zdobył bramkę tzw. „Do szatni”. Po 45 minutach mieliśmy 2:1 dla Olimpii.

Zawodnicy Legionovii po gwizduk rozpoczynającym drugą połowę od razu ruszyli do ataku na bramkę Olimpii. Niestety gospodarze cofnęli się niemal całą drużyną na swoje pole karne i czekali na kontrataki. Legionowianie próbowali zagrozić bramce, ale dosłownie żaden atak nie potrafił przedrzeć się przez zasieki Olimpii. Trener Tarachulski zaczął robić roszady. To również nie przyniosło pożądanego skutku. Po jednym ataku, źle piłkę podał Konrad Zaklika i Olimpia wyszła z kontratakiem. Wienczatek miał przed sobą dwóch zawodników gospodarzy, którzy ze spokojem rozklepali piłkę między sobą i Kamil Zalewski w 82. minucie zdobył trzecią bramkę dla swojej drużyny. Na domiar złego dwie żółte w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Konrad Trzmiel. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 3:1 dla Olimpii Zambrów. Po tej porażce Legionovia spadła na 4 miejsce w ligowej tabeli.

Następny mecz podopieczni Bartosza Tarachulskiego rozegrają w sobotę o godzinie 13:00. Podejmować wtedy będą Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Cztery dni później wielkie święto futbolu w Legionowie! Legionovia podejmie Górnik Zabrze w 1/16 Pucharu Polski również o 13:00. Serdecznie zapraszamy na te dwa spotkania!

Olimpia Zambrów – Legionovia Legionowo 1:3 (1:2)

Strzelcy: 25′ Przemysław Jastrzębski, 44′ Michał Hryszko, 82′ Kamil Zalewski – 11′ Marcin Burkhardt.

Legionovia: Oliwer Wienczatek – Patryk Paczuk, Kacper Górski, Sebastian Weremko, Konrad Trzmiel, Slaven Jurisa (63′ Grzegorz Mazurek), Konrad Zaklika (83′ Jacek Lewandowski), Marcin Burkhardt, Eryk Więdłocha (89′ Jakub Karabin), Kamil Wolski (63′ Daniel Gołębiewski), Piotr Krawczyk.