Pięć bramek w Łomży. Bardzo dobry mecz Krawczyka

Legionovia Legionowo wygrała swoje spotkanie wyjazdowe z ŁKS-em Łomża. Dwa razy do siatki trafił Piotr Krawczyk, a po jednym razie Filip Kowalczyk i Karol Podliński.

Spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia zawodników Legionovii. Pierwsza bramka padła właśnie dla legionowskiej ekipy. Strzelcem okazał się być Piotr Krawczyk, który w 3. minucie meczu otworzył wynik. Legionowianie wciąż przeważali w tym meczu. Ciągle konstruowali składne akcje i można było jedynie czekać aż padnie kolejna bramka.

Mimo wszystko ŁKS zdołał doprowadzić do remisu. Arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę wykorzystał w 23. minucie Daniel Kacprzyk. Mimo wszystko podopieczni Marcina Sasala zeszli do szatni z prowadzeniem. Kolejną bramkę na swoje konto wpisał Krawczyk, który tym razem popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. Legionovia prowadziła po pierwszej połowie 2:1.

W kolejnej odsłonie mieliśmy nieciekawe rozpoczęcie dla Legionovii. Drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Daniel Choroś. To jednak nie przeszkodziło legionowianom zdobywać kolejnych bramek. Wynik na 3:1 podwyższył Filip Kowalczyk. Gra nieco się uspokoiła i legionowianie chcieli dowieźć korzystny rezultat do końca meczu.

Gospodarze próbowali zagrozić Stefaniakowi, lecz obrona Będzieszak, Górski i Weremko idealnie spisywali się w tym meczu. Sekundę przed końcowym gwizdkiem Karol Podliński wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i wpakował piłkę głową do siatki ŁKS-u. Tym trafieniem zawodnik strzelił swoją debiutancką bramkę w barwach Legionovii jeśli chodzi o ligę. Zarazem ustalił wynik meczu na 4:1.

Następne spotkanie Legionovia rozegra z liderem 3 ligi gr. 1 Sokołem Aleksandrów Łódzki. Mecz został zaplanowany na sobotę na godzinę 15:30.

ŁKS Łomża – Legionovia Legionowo 1:4 (1:2)

Bramki: Daniel Kacprzyk – x2 Piotr Krawczyk, Filip Kowalczyk, Karol Podliński.

ŁKS Łomża: Paweł Lipiec – Bartłomiej Ziemak, Paweł Wasiulewski, Reinaldo Melao (78. Dawid Pastorczyk), Hubert Cendrowski (56. Igor Cychol), Przemysław Modzelewski (68. Mateusz Mocarski), Daniel Kacprzyk (60. Rafał Zalewski), Michał Tarnowski, Jakub Jakimiuk, Tomasz Brzozowski, Michał Sadowski.

Legionovia Legionowo: Jakub Stefaniak – Kacper Będzieszak, Kacper Górski, Daniel Choroś, Sebastian Weremko, Filip Kowalczyk (70. Kamil Wolski), Konrad Zaklika (82. Jakub Karabin), Marcin Burkhardt (70. Luka Janković), Patryk Koziara (53. Jakub Kabala), Piotr Krawczyk, Karol Podliński.